1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sur Yapı'dan 200 Milyon Tl'lik "Tempo City" Projesi
Sur Yapı'dan 200 Milyon Tl'lik "Tempo City" Projesi

Sur Yapı'dan 200 Milyon Tl'lik "Tempo City" Projesi

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Elmas:- "Cumhurbaşkanımızın da çağrısına ayak uydurarak Sur Yapı olarak Tempo City projemizle birlikte 2017 yılında ilk ek istihdamımızı sağlamış olacağız"

A+A-

İSTANBUL (AA) - Sur Yapı, 200 milyon TL yatırım değerine sahip olan Tempo City projesini hayata geçiriyor.

Sur Yapı açıklamasına göre, 36 bin 500 metrekare inşaat alanı bulunan projede, iki blokta toplam 217 rezidans dairesi bulunuyor. Projede rezidanslar 61 metrekare ile 193 metrekare arasında değişiyor. 1+1, 2+1 ve 3+1’den oluşan rezidans dairelerle Tempo City, açık ve kapalı otoparkı, sosyal tesisleri, merkezi lokasyonu, ulaşım ağlarına yakınlığı ve yürüyüş alanlarına sahip bulunuyor. Tempo City’de ayrıca günlük ihtiyaçların karşılanabileceği 17 adet de ticari alan yer alıyor.

Projede, 24 saat güvenlik, kapalı otopark, açık otopark, sosyal tesis, açılıp kapanabilen yüzme havuzu, çocuk havuzu, fitness ve spor salonu, çocuk oyun alanı, sauna, yeşil alan, pergola altı dinlenme alanları ve yürüyüş alanları yer alıyor. Havuzu ile fitness salonu 15. katta bulunan projede kesintisiz İstanbul ve gökyüzü manzarası sunuyor. Yine aynı katta kafeterya ve saunalar proje sakinlerini bekliyor. Zemin katta ise çoçuklar için çocuk oyun alanı, basketbol sahası tasarlandı.

Axis Kağıthane AVM’nin de hemen yanı başında bulunan Tempo City, yürüme mesafesindeki alışveriş merkezinde keyifli zamanlar geçirebilme olanağı sunuyor. Proje sakinleri, ister rezidansların altındaki dükkanlardan isterlerse de komşuları olan Axis Kağıthane AVM’den tüm ihtiyaçlarını giderebilecek.

Bu yıl açılması planlanan Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı, Kabataş’tan başlayıp Beşiktaş – Mecidiyeköy – Çağlayan - Kağıthane güzergahından geçerek Mahmutbey’e kadar uzanıyor. Bu hattın Kağıthane Metro Durağı da Tempo City’e sadece 700 metre uzaklıkta bulunuyor.

Şehrin merkezindeki konumuyla Tempo City, bağlantı yolları ile Levent ve Mecidiyeköy’e 5 dakika, yeni açılan tünellerle Beşiktaş ve Dolmabahçe’ye 10 dakika mesafede, Axis Kağıthane Avm ve Maslak bölgesine komşu konumda yer alıyor. Ayrıca 3. köprü ve üç katlı tüp geçit gibi ulaşım seçeneklerinin hızla geliştiği bölgede bulunan Tempo City bu ulaşım kolaylıkları ile bir kez daha ön plana çıkıyor. Levent'e 2.5 km, E-5'e 1,5 km, Çağlayan'a 1,5 km ve Taksim – Beşiktaş - Dolmabahçe tüneline 2.9 km uzaklıkta bulunan Tempo City’den TEM'e 5 dakikada, Taksim'e ise sadece 7 dakikada ulaşılabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Tempo City’nin yaşam zenginliğine odaklanan ve karma kullanımlı bir proje olduğunu belirtti. Kağıthane ilçesinin gerek ulaşım bağlantı yollarına yakınlığı gerekse de kent merkezinde yer almasıyla dikkat çektiğini ifade eden Elmas, bölgenin son dönemde yapılan markalı konut projelerinin yanı sıra Türkiye’nin en önemli iş merkezi alanı olan Maslak’ın hemen yanı başında nitelikli bir konut ve yaşam alanı olarak hızla dönüştüğünü aktardı.

Elmas, Kağıthane Cendere Caddesinin çok sayıda firma tarafından tercih edildiğini ve gelişmeye devam ettiğini, böylelikle de değerine değer kattığını dile getirdi.

Kendilerinin de de Sur Yapı olarak şehrin merkezinde yaşamak veya çalışmak isteyenlerin beklentilerini karşılamak ve hayal ettikleri gibi bir yaşam sunmak için Tempo City projesini hayata geçirdiklerini belirten Elmas, şunları kaydetti:

"Bölgeye ilk olarak 2013 yılında açılışını gerçekleştirdiğimiz Axis Kağıthane AVM projemizle girmiştik ve bu kez de yepyeni bir konut projesini bölgeye kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bölgedeki geçmiş deneyimimiz nedeniyle de 2013 yılından bu yana Kağıthane’nin değişim ve dönüşümünü sıcağı sıcağına yaşadık. Tempo City’i Axis Kağıthane Avm’mizin hemen yanı başında inşa ederek AVM projemizi de desteklemiş olacağız. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın da çağrısına ayak uydurarak Sur Yapı olarak Tempo City projemizle birlikte 2017 yılında ilk ek istihdamımızı sağlamış olacağız."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler