1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. "Suriye Acil Yardım Bekliyor" Kampanyası
Suriye Acil Yardım Bekliyor Kampanyası

"Suriye Acil Yardım Bekliyor" Kampanyası

Sarayönü'nde İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH), İnsani Yardım Derneği tarafından, "Suriye Acil Yardım Bekliyor" kampanyası kapsamında Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak...

A+A-

 Sarayönü'nde İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH), İnsani Yardım Derneği tarafından, "Suriye Acil Yardım Bekliyor" kampanyası kapsamında Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 25 ton un gönderdi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emrullah Eken uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, yardımların Suriye'deki dul, yetim ve mazlum ailelerin sofrasına ekmek olacağını ifade etti.

Savaşın ilk gününden beri mazlumlarla beraber zalimlere karşı bir duruş sergilediklerini belirten Eken, " Zulme karşı direnen Suriyeli kardeşlerimiz ,bugün gelinen noktada zalim bir diktatörün yanı sıra dünyanın azman güçlerinin de hedefi konumundadır. Bu nedenle kardeşlerimizin bizlerin desteğine her zamankinden daha çok ihtiyaçları vardır. Konya İHH olarak bizler yardımsever halkımızın destekleriyle, Suriye'deki mazlumların yanında olmaya devam ediyoruz. Bu yardım tırı bugüne kadar Sarayönü’nden gönderdiğimiz 29. tırdır. Toplam 25 ton un bulunan tırımız fırınlarımızda kardeşlerimiz için ekmek olacaktır. Müslüman kardeşlerimiz bu ekmeklerde sahurunu yapıp iftarını açacaktır." dedi.

Ramazan ayı boyunca yardım kampanyasının süreceğini kaydeden Eken, insani yardım tırlarının gönderilmeye devam edeceğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler