1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Suşehri'nde Arıcılar Bilgilendirildi
Suşehri'nde Arıcılar Bilgilendirildi

Suşehri'nde Arıcılar Bilgilendirildi

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde arıcılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Sivas Arıcılar Birliği Suşehri Temsilciliği tarafından belediye...

A+A-

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde arıcılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Sivas Arıcılar Birliği Suşehri Temsilciliği tarafından belediye konferans salonunda düzenlenen toplantıya Hacettepe Üniversitesi'nden Doç. Dr Aslı Özkırım ve 19 Mayıs Üniversitesi'nden Dr. Ali Korkmaz konuşmacı olarak katıldı.

Kovan bakımı konusunda katılımcıları bilgilendiren Özkırım, hasta arıların diğer kovanlardan uzak bir yerde muhafaza edilmesi ve burada tedavi edilmesi gerektiğini söyledi.

Aksi takdirde bu hastalığın diğer arılara da bulaşarak hastalığın yayılmasını sağlayacağını vurgulayan Özkırım, arıcıların mağdur olmamaları için bu tür önlemler alınması gerektiğine işaret etti.

Değişen mevsimlerle birlikte değişen doğa koşullarının arıcılar üzerindeki etkilerini arıcıların çok iyi bilmeleri gerektiğine dikkat çeken Özkırım, "Usta arıcılık, usta zaman yöneticiliğidir." dedi.

Korkmaz ise, arıyı bilen tanıyan arıcının onun aylara, mevsimlere göre değişen ihtiyaçlarını da bileceğini ifade ederek, "Bizler arıcılarımızı bilgilendirip, daha iyi verim almalı ve daha sağlıklı arılar yetiştirmeliyiz. Bu çerçevede güzel ve kaliteli ballar alarak satışını yapabiliriz." diye konuştu.

Programa, ilçede faaliyet gösteren arı yetiştiricileri katıldı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler