1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Suşehri'nde Çiftçilere Fidan Dağıtıldı
Suşehrinde Çiftçilere Fidan Dağıtıldı

Suşehri'nde Çiftçilere Fidan Dağıtıldı

Suşehri ilçesinde, meyve ve sebzeciliği geliştirme projesi kapsamında çiftçilere sebze fidesi, ceviz ve kiraz, kayısı ve elma fidanı dağıtıldı

A+A-

Sivas’ın Suşehri ilçesinde meyve ve sebzeciliği geliştirme projesi kapsamında çiftçilere sebze fidesi, ceviz ve kiraz, kayısı ve elma fidanı dağıtımı yapıldı.

İlçe Özel İdare Müdürlüğü deposunda gerçekleştirilen fide ve fidan dağıtım programına Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Yüce, İl Genel Meclis üyeleri İdris Yazıcı ve Ali Yaman ile çiftçiler katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Perçi, Suşehri ve köylerinin meyve ve sebzeciliğe uygun bir bölge olduğunu belirterek, "Bu projeye büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda bölgemiz toprağına uygun fidanlar getirilerek çiftçilerimize çok düşük meblağlar karşılığında verilmektedir. Bu konuda bizlere destek verenlere teşekkür ediyoruz." dedi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Nusret Gümüş ise, proje kapsamında bölge çiftçisine 3 çeşitten oluşan toplam 20 bin ceviz fidanı, 3 bin 350 kiraz, 3 bin 150 kayısı ve bin 310 elma fidanı olmak dağıtıldığını söyledi.

Gümüş, "Amacımız, bölgede hem sebzeciliği, hemde meyveciliği geliştirmektir." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler