1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tabduk Emre Türbesine Ziyaretçi Akını
Tabduk Emre Türbesine Ziyaretçi Akını

Tabduk Emre Türbesine Ziyaretçi Akını

Tabduk Emre'nin, Ankara'nın Nallıhan İlçesine bağlı Emren Sultan Mahallesi'ndeki türbesi, bayram tatili süresince ziyaretçi akınına uğradı

A+A-

ANKARA (AA) - Türk kültürünün temelini atan ve inançta birliği sağlayan, devrinin manevi büyüklerinden Tabduk Emre, Ankara'nın Nallıhan İlçesine bağlı Emren Sultan Mahallesi'ndeki türbesi, bayram tatili süresince ziyaretçi akınına uğradı.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Ramazan ayı içinde olduğu kadar, Ramazan Bayramı tatili süresince de Yunus Emre’nin hocası olan Emrem Sultan'ın türbesi ve kabrinin de halkın ilgi odağı olduğunu söyledi.

TRT'de yayınlanan 'Yunus Emre' dizisinin ardından, türbenin ziyaretçi akınına uğradığına değinen Belediye Başkanı Öntaş, "İlçemiz sınırları içinde bulunan ve yaşadığı dönemlerde inançta birliği sağlayan, devrin manevi büyüklerinden olan Tabduk Emre’nin daha geniş kitlelere tanıtımını yapmak üzere çalışma başlatacağız." dedi.

Çankırı'dan türbeyi ziyarete gelen Mehmet Çakır ise, Tabduk Emre'nin türbesinin Nallıhan ilçesinde olduğunu öğrendiklerini ve bayram tatilini fırsat bilerek, ailesi ile birlikte burada dua ettiklerini dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler