1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Takipsizlik Kararı Protesto Edildi
Takipsizlik Kararı Protesto Edildi

Takipsizlik Kararı Protesto Edildi

Konya ve Afonkarahisar'da adliye önlerine siyah çelenk bırakılarak, karar protesto edildi

A+A-

KONYA (AA) - Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmada, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının takipsizlik kararı vermesini Konya ve Afyonkarahisar'da protesto eden partililer, adliye önlerine siyah çelenkler bıraktı.

Konya Adalet Sarayı bahçesine gelen BBP İl Başkanı Osman Seçgin ve partililer, adliye önüne, üzerinde ''Muhsin Yazıcıoğlu davası kapatılamaz'' yazılı siyah çelenk bıraktı.

Grup adına gazetecilere açıklama yapan avukat Mehmet Cemal Erkoç, terör olaylarının yaşandığı bir dönemde, Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı verilmesinin acılarını bir kat daha arttırdığını söyledi.

Helikopter kazası sonrasında bilgi kirliliği yaşandığını, olayla ilgili çok sayıda bilgi ve belgenin delil olarak dosyaya konulmasını sağladıklarını belirten Erkoç, verilen takipsizlik kararına ilişkin, 15 gün içinde Kahramanmaraş Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine itirazda bulunacaklarını dile getirdi.

Afyonkarahisar'da da Adliye önüne gelen BBP İl Başkanı Cemil Çoker ve beraberindeki partililer, üzerinde ''Muhsin Yazıcıoğlu davası kapatılamaz'' yazılı siyah çelengi Adliye binasının kapısına bıraktı.

Önceki ve Sonraki Haberler