1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. Taklacı Güvercinlere Soğuk Havada İdman
Taklacı Güvercinlere Soğuk Havada İdman

Taklacı Güvercinlere Soğuk Havada İdman

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk hava nedeniyle kafeslerde beslenen taklacı güvercinlerin hareketsiz kalmaması için meraklıları, kuşlara soğuk havada antrenman yaptırıyor

A+A-

KARS (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki güvercin meraklıları, etkili olan soğuk hava nedeniyle kafeslerde besledikleri taklacı güvercinlere, antrenmansız kalmamaları için sıfırın altında 30 derecede idman yaptırıyor.

Bölgedeki soğuk hava yaşamı olumsuz etkilerken, hayvanlar da bu durumdan olumsuz etkileniyor.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde taklacı güvercin besleyen hayvanseverler de soğuk hava sebebiyle kuşlarının bakımını kafeslerde yapıyor.

Yaz döneminde yapılacak yarışmalara hazırladıkları güvercinleri soğuk yüzünden yeterince açık havaya çıkartamayan meraklıları, haftada 2 gün dışarı çıkardıkları kuşları uçurarak antrenmansız kalmalarının önüne geçiyor.

Soğuktan etkilenmemeleri için C vitamini takviyesinde bulunulan kuşlar, kanat açtıkları gökyüzünde takla atıyor.

"Güvercin beslemek bir aşk ve sevgi işi"

Tepe Mahallesi'nde yaşayan taklacı güvercin meraklısı Onur Vanlı (18), güvercin beslemenin bir aşk ve sevgi işi olduğunu söyledi.

Güvercinlere aşırı ilgi duyduğunu belirten Vanlı, zorlu kış şartlarında 30 güvercin beslediğini, güvercinlerin takla atmalarını görmek için yoğun çaba sarf ettiklerini vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler