1. HABERLER

  2. ADS

  3. Taksitle Ev Nasıl Alınır?
Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

A+A-

Ev sahibi olmak isteyen sayısı çok fazla ancak yeni kampanyalardan ve devlet desteklerinden haberdar olan insan sayısı bir o kadar da kısıtlı bilginiz olsa sizlerde ev sahibi olmak için bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere yeni fırsatları ve 2017 yılında devlet desteği ile nasıl ev sahibi olabilirsiniz bunlardan bahsetmek istiyorum. Devlet son 5 yıldır kredi destekli ev satın alma konusunda yeni projeler geliştiriyor.

kredi notu öğrenme İlk kez ev sahibi olacaklara öncelik tanınan düşük ödemeli krediler mevcut. Taksitle Ev Alma Şartları Yeni bir sistem ise bankadan kredi çekmeye gerek olmadan ev sahibi olmaya yönelik, bu sistemi eminim pek çok kişi daha fazla sevecektir. Krediye bağlı olmadan ev sahibi olmak herkesin isteyeceği bir şey gayrimenkulde sertifika satış sistemi resmi gazetede yayınlandı. Nedir bu sertifikalı sistem biraz bundan bahsedelim. Bu sistemin ana amacı kentsel dönüşüm projeleri için gerek duyulan finans kaynağını sağlamaktır. Devlet ve belediye kentsel dönüşüm için yeni binalar inşa ederken isteyenlere bu evleri sertifikalı bir şekilde metrekare olarak satışa sunacak. Sizin belirlediğiniz kaliteye göre evin metre kare fiyatına oranla ödeme yapacaksınız.

kredi notu sorgulamaÖrnek verecek olursak 1 metrekare için 1500 TL gibi bir rakam ödeyeceksiniz. Kaç metrekare bir ev istiyorsanız evin metrekare sayısını istenen rakam ile çarparak evin kaç para olduğunu öğreneceksiniz. Eğer sistem uygulanabilirse gerçekten güzel olacaktır. Şuanda proje aşamasında olan bir çalışma ve kısa sürede hayata geçirilecek. Kentsel dönüşümün ülkenin pek çok bölgesine geleceğini bildiğimiz için sertifika ile metrekare karşılığında ev sahibi olacak insan sayısı da bir hayli fazla olacaktır. Ayrıca bu evleri kiraya verme şansınızda olacak. 2017 yılında başlayacak olan bu projeler ile taksitle ev alabileceğiniz gibi aynı zamanda almış olduğunuz sertifikaları borsada veya ikinci el piyasalarında değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bu sertifikaları inşaat firmalarına satma şansınız bile var. Elinizde bulunan sertifikayı ikinci el piyasalarda satamazsanız bir diğer yöntem ise inşaat şirketleri olabilir. Oldukça farklı ve güzel bir sistem bizleri bekliyor. 2017 yılı içerisinde faaliyete geçecek.

Önceki ve Sonraki Haberler