1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Talas'tan Şırnak İdil'e Yardım Eli
Talastan Şırnak İdile Yardım Eli

Talas'tan Şırnak İdil'e Yardım Eli

Talas Belediyesi, Şırnak'ın İdil ilçesinde terör mağdurlarına ve güvenlik güçlerine yardım malzemesi gönderdi.

A+A-

Talas Belediyesi, Şırnak'ın İdil ilçesinde terör mağdurlarına ve güvenlik güçlerine yardım malzemesi gönderdi.

Kamyona yüklenen ve belediye binası önüne getirilen yardım malzemelerini Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu inceledi.

Palancıoğlu, burada yaptığı konuşmada, terörün yaşandığı bölgelerden Şırnak İdil'deki vatandaşlara ve güvenlik güçlerine mübarek ramazan ayında çeşitli hediyeler hazırladıklarını söyledi.

Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşmak olduğunu belirten Başkan Palancıoğlu, "Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde Melikgazi, Kocasinan ve Talas belediyeleri olarak Şırnak il merkezi ve ilçelerine yardımlarla ilgili bir çalışma yaptık. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki'nin teşvikiyle terörden mağdur olan vatandaşlarımıza yardım elimizi uzattık. İçinde iaşe ve çeşitli hediyelerin bulunduğu yardımlarımızda, çocuklarımız için de kitaplar yer alıyor." diye konuştu.

Talas Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattıklarını aktaran Palancıoğlu, Talas merkezde de 2 bin civarında aileye iaşe yardımı yaptıklarını dile getirdi.

Meclis üyeleriyle her akşam ihtiyaç sahibi 3-4 ailenin kapısını çalarak kendileriyle iftar yaptıklarını anlatan Palancıoğlu, şunları kaydetti:

"Bereket ayı ramazanın ruhuna uygun olarak çalışıyoruz. Devletimizin terörün bölgeden tamamen temizlenmesi için çalışmaları sürüyor. Biz de bu sürecin en kısa zamanda tamamlanması ve ülkemizin huzur içinde yarınlara ulaşması için dua ederek elimizden gelen yardımı yapıyoruz. İnşallah ramazan ayı hürmetine Rabbim ülkemizin terör belasından biran evvel kurtulmasını sağlar."

Önceki ve Sonraki Haberler