1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde olası afetlere yönelik oluşturulan Sivil Savunma Birimi, yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

A+A-

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Sivil Savunma Birimi, AFAD ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Daire Başkanlığı ekiplerince ortak gerçekleştirilen yangın ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikatta 8 AFAD ekibi, 6 İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekibi ve çok sayıda hastane personeli hazır bulundu.

Tatbikat öncesinde AFAD ekiplerince acil durumlarda, doğal afetlerde yapılması gerekenler ile ilgili, İtfaiye Daire Başkanlığı Ekiplerince ise yangın çıkış nedenleri, olası yangın durumunda yapılması gerekenler ile ilgili seminer verildi.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nden de katılımın olduğu tatbikatta olası yangın anında yoğun bakım hastası, psikiyatri hastası, ayaktan hasta ve hastane personelinin en güvenli şekilde tahliye edilmesi için uygun yöntemler hakkında bilgi verildi.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Koplayverdiği bilgiye göre, yangın ve tahliye tatbikatı her yıl bir kez zorunlu olarak yapılması gerekiyor. Doç. Dr. Mustafa Koplay,  Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak böyle olası felaketleri mümkün olan en az zararla atlatabilmek adına bu tatbikatların çok gerekli olduğunu vurguladı. Koplay, “Hastanemiz tarafından hastane içinde olası yangın anında kriz masasını oluşturmak üzere, Yangın Ekibi, Söndürme Ekibi, Kurtarma- Koruma Ekibi ve İlk Yardım Ekibi’ne kriz masasını oluşturmak adına gereken eğitimler verildi. AFAD tarafından kurulan çadırda ilk yardım konusunda bilgiler verildi” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler