1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. TAV, Umman’da Yolcu Salonu İşletecek
TAV, Umman’da Yolcu Salonu İşletecek

TAV, Umman’da Yolcu Salonu İşletecek

TAV İşletme Hizmetleri, Umman'ın başkenti Maskat Havalimanının yeni terminal binasında özel yolcu salonu işletmesi için açılan ihaleyi kazandı

A+A-

TAV Havalimanlarının iştiraki TAV İşletme Hizmetleri, Umman'ın başkenti Maskat Havalimanının yeni terminal binasında özel yolcu salonu işletmesi için açılan ihaleyi kazandı. Şirket sekiz ülkede işlettiği yolcu salonu sayısını 40’a çıkardı.

Şirket açıklamasına göre, TAV İşletme Hizmetlerinin, seyahatlerinde konfor arayanlar için çözümler sunan markası Primeclass’ın, portföyüne eklediği 20. Havalimanı Maskat oldu. İhaleye katılan yedi firma içinde en iyi teklifi veren TAV, yolcu salonunun 10 yıllık işletme hakkını kazandı.

TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Ali Bora İşbulan ihaleyi kazanmalarına ilişkin, "TAV İşletme Hizmetleri olarak yurt içinde ve yurt dışında işlettiğimiz 39 yolcu salonuna bir yenisini eklemekten dolayı mutluluk duyuyoruz. 3050 metrekare alan üzerinde 550 oturum kapasitesiyle inşa edilecek olan Maskat Primeclass Lounge’da süit odalar, SPA merkezi ve özel bir alışveriş bölümü de olacak. 2017’de hizmete girecek salonumuzda yılda yaklaşık 250 bin misafirimize hizmet vereceğiz." bilgilerini verdi.

 

- "Önümüzdeki yıl yeni 30 yolcu salonu daha işletmeyi planlıyoruz"

 

Ayrıcalıklı seyahat çözümleri geliştirme konusunda tüm dünyada tercih edilen bir marka haline geldiklerini belirten İşbulan, firmanın yolcu salonlarında yılda 2,5 milyondan fazla misafir ağırladığını kaydetti.

İşbulan şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz ay açılışını yaptığımız Nairobi Turkish Airlines Star Alliance Lounge’a ilaveten yıl sonuna kadar Washington D.C Dulles Havalimanında ve Frankfurt Havalimanı Terminal-2’de yeni yolcu salonlarımızı işletiyor olacağız. Önümüzdeki yıl, TAV Havalimanları Holding’in işlettiği havalimanları dışında, yeni 30 yolcu salonu daha işletmeyi planlıyoruz. Almanya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Belçika ve İtalya’da büyüme planlarımızı yoğunlaştırdık. Afrika ve Amerika kıtalarında yeni yolcu salonları açmayı düşünüyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise Chicago, Dallas, Denver, San Francisco, Boston ve Los Angeles’ta görüşmelerimiz devam ediyor. Kanada, Şili ve Meksika yolcu salonu işletmeciliği yapabileceğimiz diğer ülkeler."

Açıklamada verilen bilgilere göre, Maskat Primeclass Lounge’ı anlaşmalı havayolları yolcularının yanı sıra TAV Passport ve Primeclass Lounge Card ile beraber başka özel yolcu salon kart sahipleri de kullanabilecek. Umman’ın giriş kapısı olan Maskat yeni havalimanının, 2017’de 11 milyon yolcuya ulaşması öngörülüyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler