1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tekvandoda 'Wild Card' Sahiplerini Buldu
Tekvandoda Wild Card Sahiplerini Buldu

Tekvandoda 'Wild Card' Sahiplerini Buldu

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), özel davetle (wild card) Orta Afrika Cumhuriyeti, Haiti, Honduras ve Nepal'i 2016 Rio Olimpiyatları'na dahil etti

A+A-

ANKARA (AA) - Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), özel davetle (wild card) Orta Afrika Cumhuriyeti, Haiti, Honduras ve Nepal'i 2016 Rio Olimpiyatları'na dahil etti.

Türkiye Tekvando Federasyonundan yapılan açıklamada, daha önce yapılan müsabakalar sonunda 2016 Rio Olimpiyatları için kotaların 8 sıklette, 15’er sporcuya verildiği hatırlatılarak, şu ifadeler kullanıldı:

"Her sıklette kalan bir kişilik kontenjandan 4’ünü ev sahibi Brezilya seçecek, boşta kalan 4 sıklet için ise wild card verilecekti. Uluslararası Olimpiyat Komitesi nezdinde yapılan değerlendirme toplantısının ardından açıklanan wild card sahibi ülkeler Orta Afrika Cumhuriyeti, Haiti, Honduras ve Nepal oldu. Ayrıca, olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapacak Brezilya’nın aralık ayında kendisine verilen 4 kontenjandan birisini Bahri Tanrıkulu’nun mücadele ettiği +80 kiloda kullandı ve eski milli sporcunun da bu kiloda wild card alma olasılığı kalmadı."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler