1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Tekvonda 55 kilo şampiyonu Konya'dan
Tekvonda 55 kilo şampiyonu Konyadan

Tekvonda 55 kilo şampiyonu Konya'dan

- İzmir'de 10-21 Ağustos 2005 tarihleri arasında düzenlenen 23. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları'nda tekvandoda 55 kiloda şampiyon olan Murat Boyalı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Okudan tarafından ödüllendirildi.

A+A-

Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu (BESYO) öğrencisi olan Murat Boyalı, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'nde düzenlenen ödül töreninde, ödülünü Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan'dan aldı. Şampiyon olduğu için büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Murat Boyalı, "Bu başarıda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın rektörümüz hep yanımızda oldu. Devamlı telefonla arayarak destek çıktı. Ayrıca federasyon başkanımız Metin Şahin'in üzerimde çok emeği var. Bu başarılarımın devamı gelecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
Rektör Okudan da, böyle başarılı öğrencilere devamlı destek çıkacağını belirterek, "Yeter ki, başarı gelsin. Murat gibi öğrencilerimin devamlı yanındayım. Bu dereceyi Selçuk Üniversitesi'ne kazandırdıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Hepsi en güzel şekilde Konya'yı ve üniversiteyi temsil etti. Emin olun Selçuk Üniversitesi daha büyük başarılara da imza atacak" şeklinde konuştu.
Rektör Okudan daha sonra, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, antrenör Ekrem Boyalı, antrenör Ali Şahin, BESYO Müdürü Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve şampiyon öğrenci Murat Boyalı'ya ödüllerini verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler