1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Tel Ve Çivi Kullanarak Erdoğan'ın Portresini Yaptı
Tel Ve Çivi Kullanarak Erdoğanın Portresini Yaptı

Tel Ve Çivi Kullanarak Erdoğan'ın Portresini Yaptı

Bingöl Halk Eğitim Merkezi'nde açılan filografi kursuna katılan Firdevs Eren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresini filografi sanatıyla ahşaba işledi

A+A-

BİNGÖL (AA) - Bingöl Halk Eğitim Merkezi'nde açılan filografi kursuna katılan Firdevs Eren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresini filografi sanatıyla ahşaba işledi.

İki yıldır filografi kursuna devam eden Eren, AA muhabirine, filografiyi severek yaptığını belirterek bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın portresini işlemeye karar verdiğini söyledi.

Çekiç, çivi ve tel kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın portresini bir haftada yaptığını ifade eden Eren, "Burada çok güzel eserler yaptığımıza inanıyorum. Bugüne kadar kadar birçok çalışmam oldu. Biraz zor olan silüet çalışmak istedim. Bunun için Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın silüetini yapmaya karar verdim. Zor ama güzel bir deneyim oldu. Yaptığım çalışmayı kabul ederse Sayın Cumhurbaşkanımıza hediye etmek istiyorum." dedi.

-"Filografiye yoğun ilgi var"


Kurs eğitmeni Esme Irmak da katılımcıların yaptığı eserlerin Haziran ayında sergileneceğini aktardı. Kursiyerlerin isteğine göre desenler seçildiğini dile getiren Irmak, tel ve çivi kullanarak çeşitli tablolar oluşturduklarını anlattı.

Bazı çalışmalarda hat ve filografi sanatlarını birleştirdiklerini ve ortaya çok güzel eserler çıktığını belirten Irmak, "Her yaştan her kesimden kursiyerimiz var. Filografiye yoğun bir ilgi var. İsteklerine göre çeşitli eserler yapıyoruz. Genelde hat desenleri, çiçek desenleri yapıyoruz." diye konuştu.

Kursiyer Semra Yiğit ise filografinin yanı sıra üç boyutlu kağıt sanatı olan rölyef çalıştığını söyledi.


Önceki ve Sonraki Haberler