1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Telefon Dolandırıcısını Yakalattı
Telefon Dolandırıcısını Yakalattı

Telefon Dolandırıcısını Yakalattı

Kırşehir'de emekli işçi, kendisini telefonla dolandırmaya çalışan zanlıyı para ve altınları almak için evine çağırarak polise yakalattı

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de emekli işçi, kendisini telefonda emniyet amiri olarak tanıtıp dolandırıcılık yapmaya çalışan zanlıyı yakalattı.

Alınan bilgiye göre, Halil T. (23) telefonla arayarak kendisini emniyet amiri olarak tanıttığı emekli işçi Duran S'ye (53), kimlik bilgilerinin terör örgütünün eline geçtiğini, adına şirket kurulduğunu, buna yönelik operasyon için para ve altın talebinde bulundu.

Halil T'nin, aralarında geçen konuşmayla ilgili kimseye haber vermemesini, banka hesabından çekeceği para ile evdeki altınlarını evine gelecek sözde sivil polislere vermesini istemesi üzerine banka şubesine giden Duran S, işlem için sıra beklerken dolandırılacağını anlayarak, şüpheliye "Veznede çok sıra var, para çekeceğim, dışarı çıkınca seni arayayım." diyerek telefonu kapattı.

Duran S, daha sonra 155 polis imdat hattını arayarak durumu anlattı.

İhbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, para ve altınları almak için Duran S'nin evine gelen Halil T'yi yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Halil T'nin, geçen yıl aynı yöntemi kullanarak Kırşehir'de bir kişiden 32 bin lira, bu yıl da Kayseri'de bir kişiden 20 bin lira aldığı tespit edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler