1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Tepebaşı Belediyesinden Çocuklara "Karikatür Atölyesi"
Tepebaşı Belediyesinden Çocuklara Karikatür Atölyesi

Tepebaşı Belediyesinden Çocuklara "Karikatür Atölyesi"

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Karikatür Atölyesi", çocuklara eleştirel düşünme yeteneğini kazandırırken usta karikatüristlerle de çalışma fırsatı...

A+A-

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Karikatür Atölyesi", çocuklara eleştirel düşünme yeteneğini kazandırırken usta karikatüristlerle de çalışma fırsatı sunuyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 2012 yılında çalışmalarına başlayarak Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni kuran ve karikatür sanatına önemli katkılar sağlayan karikatürist Prof. Atila Özer'in adının yaşatıldığı ve Cumhuriyet Gazetesi çizerlerinden Kamil Masaracı'nın koordinatörlüğü ile başlatılan karikatür atölyelerinin 9-10 yaş çocuklar ile Eskişehirli usta karikatüristleri bir araya getirdiği bildirildi.

Bugüne kadar 286 çocuğun katıldığı atölyede 4'üncü dönem 2'nci grup çalışmaları tamamlanarak sertifikaların dağıtıldığı açıklamada, Tepebaşı Belediyesi Karikatür Atölyeleri'nin önümüzdeki günlerde yeni öğrencilerini ağırlamaya devam edeceği ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler