1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Tepebaşı'nda "Yunusemre Spor Kompleksi" Yapımı
Tepebaşında Yunusemre Spor Kompleksi Yapımı

Tepebaşı'nda "Yunusemre Spor Kompleksi" Yapımı

Tepebaşı Belediyesinin gerçekleştirdiği projelerden biri olan "Yunusemre Spor Kompleksi" inşaatı tamamlanıyor. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Tepebaşı Belediyesinin...

A+A-

Tepebaşı Belediyesinin gerçekleştirdiği projelerden biri olan "Yunusemre Spor Kompleksi" inşaatı tamamlanıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Tepebaşı Belediyesinin gençlerin ve çocukların spor ve sanatla meşgul olmaları için bu tarz tesisleri Eskişehir’e kazandırmaya devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın, seçimlerden önce verdiği "Tepebaşı’nda her çocuk spor yapacak, her çocuk enstrüman çalacak" sözünü tutarak Eskişehir’in gelecek kuşaklarına yeni tesisler hediye ettiği ifade edildi.

Yetkililer, Mustafa Kemal Paşa Spor Kompleksi Su Sporları Merkezi ve bölgede yer alan sayısız sentetik çim saha tesislerinden sonra, Şirintepe Mahallesi’nde basketbol ve voleybol sahaları, kafeterya, step, aerobik, plates ve fitness aktivitelerinin gerçekleşeceği 6 adet salonun yer alacağı 3 bin 120 metrekare kapalı alan, 3 bin 956 metrekare sentetik çim saha, 600 kişilik tribün, 609 metrekarelik mini sentetik çim saha ve 525 metrekarelik açık basketbol sahası ile bölgeye değer katacak Yunusemre Spor Tesisleri inşaatı hızla devam ettiğini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler