1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Terör Saldırısında Yaşamını Yitirenler İçin Anma Töreni
Terör Saldırısında Yaşamını Yitirenler İçin Anma Töreni

Terör Saldırısında Yaşamını Yitirenler İçin Anma Töreni

Atatürk Havalimanında düzenlenen anma töreninde Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 22 ülkenin konsolosları ve AB temsilcileri, terör saldırısının yaşandığı alana kırmızı karanfil bıraktı

A+A-

Terör saldırısında yaşamını yitirenler için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali önünde düzenlenen anma töreninde Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 22 ülkenin konsolosları ve AB temsilcileri, saldırının yaşandığı alana kırmızı karanfil bıraktı.

Havalimanının geliş terminalinde terör saldırısının yaşandığı alanda "Terör insanlık suçudur, Lanetliyoruz" yazılı pankart asıldı. Buraya gelen 22 ülkenin konsolosları ile AB temsilcileri alana yürüdü.

Terör saldırısının yaşandığı alandaki çelenk üzerine karanfil bırakan temsilciler, bir süre burada bekledi.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dünyada ve Türkiye'de haince ve alçakça saldırılarla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Atatürk Havalimanı'ndaki haince saldırıda 44 kişinin hayatını kaybettiğini, yüzlerce yaralı olduğunu ifade eden Kerimoğlu, "Biz bütün bu alçakça saldırıları, dost ülkelerin sayın konsoloslarıyla birlikte şiddetle kınıyoruz. Terörün, ancak tüm insanlığın bir arada, ortak bir bilinçle mücadele etmesiyle sonlandırılabileceğine de yürekten inanıyoruz. Bir kez daha bu haince saldırıda hayatını kaybeden insanlara Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." diye konuştu.

Türkiye ve dünyadan birçok basın mensubunun izlediği anma törenine, CHP İstanbul milletvekilleri Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu ile Eren Erdem'in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Konsolos ve temsilcilerden oluşan heyet, daha sonra havalimanından ayrıldı.

CHP İstanbul İl Örgütü de kırmızı karanfil bıraktı
Aralarında CHP İstanbul milletvekilleri Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu ile Eren Erdem, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun da bulunduğu bazı partililer de Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırılarında yaşamını yitirenler için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali önüne gelerek, saldırının yaşandığı alana kırmızı karanfil bıraktı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler