1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Terör Türkiye'ye Gelmemize Engel Olmayacak'
Terör Türkiyeye Gelmemize Engel Olmayacak

'Terör Türkiye'ye Gelmemize Engel Olmayacak'

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısının ardından İstanbul'a gelen turistler, terörün amacına ulaşmaması için Türkiye'ye gelmeye ve seyahat etmeye devam edeceklerini söyledi

A+A-

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısının ardından İstanbul'a gelen turistler, terörün amacına ulaşmaması için Türkiye'ye gelmeye ve seyahat etmeye devam edeceklerini söyledi.

Hollandalı yolcu Fira, Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş katında, AA muhabirine yaptığı açıklamada, patlama gerçekleştiği anda Türkiye'de olmadığı için mutlu hissettiğini ancak hayatını kaybedenler adına büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Sabah saatlerinde İstanbul'a geldiğini aktaran Fira, "Amsterdam'dan geldik. Terörist faaliyetler, seyahat etmemize ve Türkiye'ye gelmemize engel olmayacak. Bu patlama dünyanın herhangi bir yerinde olabilirdi. Bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz. Kötü bir tecrübe oldu bizim için de. Çok üzgünüz yaşananlar için. Eğer 10 saat önce gelseydik belki biz de bu patlamanın içinde olabilirdik." dedi.

İngiliz vatandaşı James de İstanbul'da çok trajik bir olay yaşandığını, bundan büyük üzüntü duyduğunu vurguladı.

-"Bu tür saldırıların amacına ulaşmasına izin vermeyeceğiz"


Saldırının insanların seyahat etme özgürlüğüne de yapıldığını ifade eden James, "Sabah saatlerinde İstanbul'a geldim, şimdi Japonya'ya gidiyorum.İlk havaalanına geldiğimizde olaydan haberimiz yoktu. Geldiğimizde öğrendik. Seyahat etmekten vazgeçmeyeceğiz. Bu tür saldırıların amacına ulaşmasına izin vermeyeceğiz." diye konuştu.

-"Türkiye'yi seviyoruz, bizi yıldıramazlar"


Suudi Arabistan'dan gelen Benderel El- Ecmi ise Türkiye'yi vatanı gibi gördüğünü dile getirerek, "Suudi Arabistan Basketbol Milli Takımında yöneticiyim. Takımımla birlikte Türkiye'ye geldik. Türkiye'yi seviyoruz. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar bizi yıldıramazlar." şeklinde konuştu.

Avusturya'dan gelen Muhammed Geç de Avrupa'nın olaylara çok yüzeysel baktığını, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bugün uçuşlarını özellikle iptal etmediklerini aktaran Geç, "İş adamıyım. Avusturya vatandaşıyım ama aslen Türk'üm. O yüzden uçuşu iptal etmedik. Biz iptal edersek, yabancılar ne yapmaz. Ama bu saldırılar bizi yıldıramaz." ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler