1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Terör Yasasında Bir Değişiklik Yapmamız Akıllıca Olmaz
Terör Yasasında Bir Değişiklik Yapmamız Akıllıca Olmaz

Terör Yasasında Bir Değişiklik Yapmamız Akıllıca Olmaz

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, AB'nin talep ettiği gibi terörle mücadele yasasında değişiklik yapılmasının bu noktada akıllıca olmayacağını söyledi

A+A-

İngiliz Financial Times gazetesine konuşan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik,, AB’nin Türkiye’den talep ettiği terör düzenlemeleriyle ilgili olarak, "(Türkiye’de) PKK, DAEŞ ve saldırılar düzenleyen başka gruplar var. Dolayısıyla bu noktada terör yasasında bir değişiklik yapmamız akıllıca olmaz." dedi.

Gazetenin bugünkü nüshasında yayımlanan "Türkiye AB’nin terör yasasıyla ilgili taleplerini reddediyor" başlıklı haberde görüşlerine yer verilen Bakan Çelik, Türkiye ile AB arasındaki anlaşmayla ilgili olarak da, "Türkiye’nin pakette kendi üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini ama AB’nin kendi üzerine düşeni yerine getirmeyeceğini söyleyen bir yaklaşımı kabul etmediklerini" belirtti.

Gazete, Çelik'in açıklamalarını "AB ile Türkiye arasındaki kırılgan anlaşmaya yeni bir darbe" diye nitelendirirken, bu anlaşmanın AB sahillerine sığınmacı akımını durdurmaya yardımcı olduğu vurgulandı. Haberde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da anlaşma kapsamında Türkiye'ye vize serbestisi sözünün yerine getirilmesi için ekim ayını son tarih olarak gösterdiği de hatırlatıldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler