1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Teröre Karşı Tavizsiz Gereken Her Şeyi Yapacağız'
Teröre Karşı Tavizsiz Gereken Her Şeyi Yapacağız

'Teröre Karşı Tavizsiz Gereken Her Şeyi Yapacağız'

Başbakan Yıldırım, Midyat'taki terör saldırısına ilişkin, "Sadece terör gruplarına karşı değil, destek veren bütün unsurlara da aynı şekilde tavizsiz gereken her şeyi yapacağız." dedi

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, Midyat'taki terör saldırısına ilişkin, "Sadece terör gruplarına karşı değil, destek veren bütün unsurlara da aynı şekilde tavizsiz gereken her şeyi yapacağız." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Vezneciler'de 6 polis ile 5 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine gelen Yıldırım, burada tedavisi devam eden 3 yaralıyı ziyaret ederek, sağlık durumlarına ilişkin bilgi aldı.

Daha sonra, yaralıların çoğunluğunun bulunduğu Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçen Yıldırım, tedavisi süren yaralılara ziyarette bulundu.

"Amansız mücadeleyi yapacağız"
Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Yıldırım, "Milletim şunu bilsin ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, Türk milleti bir ve beraberdir. Asla ne milletimizi yıldırabilirler ne de bu büyük devleti hiçbir şekilde bu onurlu mücadeleden, bu istikbal mücadelesinden, istiklal mücadelesinden geri döndürebilirler." dedi.

Teröre karşı mücadelenin süreceğine işaret eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Nerede olursa olsun, ister şehirde ister kırsalda terörün Türkiye'nin gündeminden çıkması için canla başla askerimiz, polisimiz, jandarmamız, korucumuz hatta vatandaşlarımız bir vücut olarak, bir ve beraber olarak gece gündüz bu amansız mücadeleyi yapacağız. Sadece terör gruplarına karşı değil onların içeriden ve dışarıdan arkalarını sıvazlayan, destek veren bütün unsurlara da aynı şekilde tavizsiz gereken her şeyi yapacağız."

"Midyat'ta 3 vefatımız var"
Mardin Midyat ilçesinde emniyet müdürlüğüne terör saldırısı gerçekleştirildiğini hatırlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Allah'tan alınan tedbirler, bariyerler vesilesiyle çok çok büyük bir patlayıcı olmasına rağmen, tabii yaralananlar oldu çok sayıda. 30 civarında yaralımız var. Maalesef şu ana kadar teyit edilen şekliyle 1 polis, 2 vatandaş olmak üzere 3 vefatımız var. Bununla ilgili de son durum budur."

"Katil, PKK örgütüdür"
Yıldırım, gazetecilerin İstanbul'daki terör saldırısında örgütün belirlenip belirlenmediğine ilişkin soru üzerine, "PKK. Katil, PKK örgütüdür. Bu bizi şaşırtmadı ama yavaş yavaş çemberleri daralıyor. Hem şehirde, hem kırsalda üzerilerine kararlılıkla gitmeye devam edeceğiz." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler