1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Terörle Mücadelede Türkiye'yi Zaafa Uğratacak Adım Atmayız'
Terörle Mücadelede Türkiyeyi Zaafa Uğratacak Adım Atmayız

'Terörle Mücadelede Türkiye'yi Zaafa Uğratacak Adım Atmayız'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, AB'nin, Terörle Mücadele Yasası'nda değişiklik şartına ilişkin, terörle mücadele konusunda Türkiye'yi zaafa uğratacak bir adım atmamız elbette mümkün değil."dedi

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AB'nin, Terörle Mücadele Yasası'nda değişiklik şartına ilişkin, terörle mücadele konusunda Türkiye'yi zaafa uğratacak bir adım atmamız elbette mümkün değil."dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Kalın, terörle mücadeleye ilişkin, "Türkiye'ye terörle mücadele konusunda zaaf yaratabilecek birtakım tavsiye ve telkinlerde bulunmak yerine, Avrupalı dostlarımızın terörle mücadele konusunda tavizsiz bir şekilde Türkiye'nin yanında durması gerekir." dedi.

AB'nin, Terörle Mücadele Yasası'nda değişiklik şartına değinen Kalın, "Terörle mücadele konusunda Türkiye'yi zaafa uğratacak bir adım atmamız elbette mümkün değil. Dün ve bugün yaşanan hadiseler zaten bu konudaki haklılığımızı bir kez daha teyit etmiş durumda." diye konuştu.

"Almanya PKK'nin örgütlenmesine son verecek tasarıları gündemine alabilir"
Alman Federal Meclisinin (Bundestag) 1915 olaylarıyla ilgili kararını eleştiren Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alman Federal Meclisi, yalan yanlış tarih bilgisiyle ve sorumsuzluk örneği olan böyle bir siyasi gündemle Türkiye'ye yüklenmek yerine, PKK terör örgütünün Almanya'daki örgütlenmesine son verecek, Neonazi cinayetlerini önleyecek birtakım tasarıları gündemine alabilir. Bu, Alman toplumuna da Türkiye-Almanya ilişkilerine de daha iyi katkı verecektir."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler