1. HABERLER

  2. ADS

  3. Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır
Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır

Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır

Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır

A+A-

Bazı kadınlar dini inançları ve yaşam şekilleri gereği tesettür elbiseler giyinmeyi tercih ede bilirler. Kapalı giyim tarzı muhafazakar bir hayat süren hanımların vazgeçilmezidir.

Tesettür giyimiseçmiş olan hanımlar beğeni, yaş ve fiziki ölçüleri doğrultusunda farklı tesettür elbise modellerinden giyinmek ister. Bu tarz giyim grubuna ait özel ve çeşitli tasarımlar, değişik modeller piyasalarda değişik marka ve isimler ile satışa sunulmaktadır. Her kıyafette uyulması gereken bir takım kriterler, tesettür giyimde de aynı olmaktadır. Bazı tesettür modellerinin çok daha detay noktaları vardır. Spor bir giyim ile gündelik bazı işlerini yapmakta olan hanımların elbiselerinde renk uyumu pek aranmazken, tesettürlü hanımlar bu uyumlara dikkat etmek durumundadır. Tesettür kıyafetlerin seçimlerinde sıradan giyinmek istemiyorsanız çok ufak dokunuşlar ile çok farklı kıyafetler edinebilirsiniz.

Kıyafetinizdeki renk seçimleri güzel tesettür elbisekombinelerinizde oldukça önemlidir. Özellik ile bu senenin moda renkleri arasında yer alan altın renkleri, ebruli otantikler ve çiçek desenli olan tesettür elbiseler çok daha fazla tercih edilmekte ve de bayanların zarif ve şık bir görünüm kazanmalarını da sağlamaktadır. Bayanlar giyecekleri kıyafeti tasarlarken renk ve de model uyumuna çok dikkat etmelidirler. Tesettür elbiseler konusunda bayanların dikkat etmeleri gereken bir başka önemli konu ise beden ölçülerine en uygun olan elbiseleri seçmeleridir. Tüm bayanların vücut hatlarını çok iyi tanımaları ve de elbise seçimlerini ona göre yapmaları gerekmektedir.

Oldukça fazla kilolu olan bir bayanın dar elbiselerden kaçınması gerekmektedir. Bu tarz olan elbiseler kilolu olan bayanları daha da kilolu gösterecektir. Oldukça renkli, çizgili ve de asimetrik modelleri bir arada kombine edilmesi son derece yanlış bir seçim olacaktır. Örneğin renkli ve de çizgili bir eşarp kullanılmış ise giyilecek olunan etek veya ceketin kesinlik ile düz renk olması gerekmektedir. Bayanlar eşarplarının altından kesinlik ile siyah veya beyaz olan bonelerden kullanmalıdırlar. Bayanların giyecekleri elbiseleri ile eşarplarının renk tonları uyumlu olmalıdır. Tesettürlü olan bayanlar elbiselerinin üzerinden birkaç renkte eşarp denemeli ve ondan sonra kararlarını vermelidirler.

Önceki ve Sonraki Haberler