1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Teskomb'dan Sorgun Esnafına İftar
Teskombdan Sorgun Esnafına İftar

Teskomb'dan Sorgun Esnafına İftar

TESKOMB tarafından Sorgun ilçesindeki esnafa iftar verdi

A+A-

YOZGAT (AA) - Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından Yozgat'ın Sorgun ilçesinde esnafa iftar yemeği verildi.

Termal Tesislerde verilen iftar yemeği sonrası konuşan TESKOMB Genel Başkan Abdulkadir Akgül, Sorgun’da geleneksel hale getirdikleri iftar yemeklerinin bu yıl yedincisini düzenlediklerini söyledi.

Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin Türkiye’nin sayılı kooperatifleri arasında olduğunu ifade eden Akgül, kooperatifin bu duruma yöneticilerinin çalışkanlığı sayesinde geldiğini belirtti.

Esnaf ve sanatkarların, ülkenin temel direği olduğunu ve çok iyi desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Akgül, şöyle devam etti:

''2000 yılında TESKOMB’un bütçesi 150 milyon liraydı. Bu gün sadece Sorgun’un bütçesi 150 milyon lira. Bu seviyeye gelmemizin mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımız esnaf ve sanatkarlara sahip çıkmasa ve destek vermeseydi, biz bu güce ulaşamazdık. 2000'de Türkiye’nin bütçesi 20 milyar liraydı. Şimdi TESKOMB’un bütçesi 20 milyar liradır. Bu rakamlar bile geçen süre içerisinde ne kadar büyüdüğümüzü açık ve net olarak göstermektedir. Bu bütçeden her kooperatif çalışmaları, emeği karşılığında pay alır. Sorgun’da en büyük payları alan kooperatiflerden biridir. Çalışarak, hak ederek alıyorlar. Kendilerini kutluyorum.''

İftara yemeğine Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye başkanları ve esnaflar katıldı.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler