1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Thk'nın 92. Kuruluş Yıl Dönümü
Thk'nın 92. Kuruluş Yıl Dönümü

Thk'nın 92. Kuruluş Yıl Dönümü

KONYA (AA) - Türk Hava Kurumunun (THK) 92'inci kuruluş yıl dönümü Seydişehir'de kutlandı. Hükümet Konağı Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına çelenk bırakılması...

A+A-

KONYA (AA) - Türk Hava Kurumunun (THK) 92'inci kuruluş yıl dönümü Seydişehir'de kutlandı.

Hükümet Konağı Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına çelenk bırakılması ile başlayan kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Burada konuşan Türk Hava Kurumu Seydişehir Şube Başkanı Enes Acar, Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle 1925 yılında kurulan koca çınarın faaliyetlerine aynı heyecanla devam ettiğini söyledi.

Cumhuriyetin ilk çeyrek yüzyılında Atatürk’ün önderliğinde ve halkımızın olağanüstü desteğiyle çıkılan zorlu yolda Türk Hava Kurumu olarak birçok başarıya imza attıklarını ifade eden Acar şöyle devam etti:

"Bugün Türk havacılığı askeri boyutuyla, sivil havacılığıyla, uluslararası ortamda ve bölgemizde güçlü ve saygın bir konuma sahipse, Türk Hava Kurumunun katkılarını anımsatmak, hakkımız ve gururumuzdur. Bu vesileyle Türk Hava Kurumu ve Türk Havacılığı uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmetle, emeği geçenleri saygıyla anıyorum."

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler