1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Tıp Doktoru Yaralı Hayvanlara Da Sahip Çıkıyor
Tıp Doktoru Yaralı Hayvanlara Da Sahip Çıkıyor

Tıp Doktoru Yaralı Hayvanlara Da Sahip Çıkıyor

Uşak Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr. Adnan Memiş, mesai saatlerinde hastalarına, sonrasında ise kurduğu barınakta yaralı hayvanlara bakıyor

A+A-

UŞAK (AA) - Uşak Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr. Adnan Memiş, mesai saatlerinde hastalarına, sonrasında ise kurduğu barınakta yaralı hayvanlara bakıyor.

Uşak Tabip Odası Başkanı Memiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvan sevgisinin çocukluktan kalan bir tutku olduğunu, hayatı boyunca hayvan beslediğini ifade etti.

Bölgede canlı bir yabani hayat bulunduğunu, sıklıkla yaralı hayvan ihbarında bulunulduğunu, bu hayvanların tedavileri veterinerler tarafından yapılsa da uzun süreli bakımlarını yapacak merkez olmamasının sıkıntı yarattığını anlatan Memiş, bu ihtiyacı karşılamak üzere arazisi üzerine yaklaşık 2 ay önce rehabilitasyon barınağı inşa ettiğini bildirdi.

Uşak Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne bağlı veterinerlerin müdahale ettiği hayvanların tedavilerinin ardından barınağa getirildiğini kaydeden Memiş, buradaki özel bakım sonrası sağlıklarına kavuşan hayvanları müdürlük yetkililerine teslim ettiğini dile getirdi.

Memiş, şöyle konuştu:

"Yaklaşık iki dönümlük araziyi hayvanlar için ayırdım. Sahipsiz, güçten düşmüş, hasta, yaralı veya kaza geçirmiş hayvanların bakımını üstlendim. Burada oluşturduğum barınak tarzı rehabilitasyon merkezinde hayvanların bakımını ve veteriner arkadaşlarla tedavisini yapıyoruz. Benim hayvan sevgimi bilen çevredekiler de sokakta buldukları yaralı hayvanları bahçeme bırakıyorlar. Elimden geldiği sürece sahipsiz hayvanlara sahip çıkacağım. Bu işi menfaat gözetmeksizin insani ve vicdani sorumlulukla yapıyorum. Hastanedeki işimi bitirdikten sonra barınağa geliyorum çünkü burada da beni bekleyen canlıların olduğunu biliyorum."
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler