1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. TOKİ Beyşehir'de 96 Konut İnşa Edecek
TOKİ Beyşehirde 96 Konut İnşa Edecek

TOKİ Beyşehir'de 96 Konut İnşa Edecek

KONYA (AA) - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Beyşehir Belediyesi işbirliğiyle Huğlu Mahallesi’nde 96 konut inşa edecek.Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı...

A+A-

KONYA (AA) - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Beyşehir Belediyesi işbirliğiyle Huğlu Mahallesi’nde 96 konut inşa edecek.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı yazılı açıklamada, girişimlerinin sonuç verdiğini ve TOKİ Başkanlığı’nın ilçeye bağlı dış mahallelerde de konut yapacağını ifade etti.

Av tüfeği üretiminde dünyaca söz sahibi olan Huğlu Mahallesi'nde 96 konutun inşa edileceğini ifade eden Özaltun, şunları kaydetti:

"Huğlu Mahallemizdeki TOKİ konutlarının yapımı için hazırlanan proje tamamlandı. İnşaat çalışmalarının başlaması için ihale süreci bekleniyor. Bu ay içerisinde ihaleye çıkılmasını bekliyoruz. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından işi üstlenen firma tarafından konutların yapımı başlayacak. Toplu konut ihtiyacı olan hangi dış mahallemiz olursa olsun, talep gelen yerleşim birimlerimizde de bu çalışmayı yapmak istiyoruz."

Etiketler : , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler