1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Trafikte Sorumluluk Bilinci Aşılanıyor
Trafikte Sorumluluk Bilinci Aşılanıyor

Trafikte Sorumluluk Bilinci Aşılanıyor

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında “Trafikte Sorumluluk” etkinliği gerçekleştirildi. Trafikte sorumluluk bilincinin arttırılmasını amaçlayan etkinlikle şehir merkezindeki 7 farklı noktada 105 öğrenci tarafından uygulama yapıldı.

A+A-
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) yıl içinde gerçekleştirilen çarpıcı etkinliklerle değerleri anlatmaya devam ediyor. Gönüllü öğrenciler tarafından 7 farklı uygulama noktasında gerçekleşen sorumluluk etkinliği ile sürücülere trafikteki sorumluluk anlatıldı. Hayatın her alanında olduğu gibi trafikte de farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinlik kapsamında, Trafik ekiplerince durdurulan araç sürücülerine öğrenciler tarafından trafikteki sorumlulukları hatırlatıldı. Sürücülere araç parfümü hediye edildi. 
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin, gerçekleştirilen etkinliklerin hem değerlerin yaşatılmasına hem de insan hayatını kolaylaştıran konularda farkındalık oluşturulmasına yardımcı olduğunu söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “ Çocuklarımız SEDEP kapsamında Trafikte Sorumluluk ile ilgili bir etkinlik yapıyor. Bildiğiniz gibi trafik, insan hayatının içinde olan ve hatalardan kaynaklı birçok sorunun yaşandığı bir ortam. Çocuklarımız bugün trafik ekiplerimizce durdurulan araçlarda uygulama yaptılar. Yapılan bu etkinlikle sürücülerimize bir farkındalık oluşturduğumuzu düşünüyorum. Çocuklarımıza, öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürümüze, bize yardımcı olan trafik ekiplerimize ve sürücülerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin,  etkinliklerle zenginleştiğini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “ Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi kapsamında ilçemizde birçok etkinlik yapılıyor. Her ay bir değerle ilgili programlar gerçekleştiriliyor. Bugünde trafikte sorumluluk bilincinin geliştirilmesi amacıyla, 7 noktada, 7 okuldan toplam 105 öğrencimiz SEDEP Timi olarak sürücülerin bilinçlendirilmesi, bilgilendirilmesi amacıyla trafik denetlemesi yaptılar. Şoförlere trafikte sorumluluğun ve saygının öneminden bahsettiler ve hediyeler dağıttılar” dedi. 
Programda Selçuklu Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Uçar, SEDEP Koordinasyon Kurulu Üyeleri ve öğretmenler, öğrencileri yalnız bırakmadı. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler