1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ttb'nin "Afrin" Bildirisine Tepki
Ttb'nin "Afrin" Bildirisine Tepki

Ttb'nin "Afrin" Bildirisine Tepki

Kayseri Tabip Odası, bildiriyi kınadı

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Tabip Odası, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyinin (TTB) Afrin Harekatı'na yönelik bildirisini kınadı.

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüseyin Per, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili TTB'nin bildirisini kabul etmediklerini belirtti.

Per, şunları kaydetti:

"Diyarbakır'da PKK tarafından şehit edilen Dr. Abdullah Biroğlu'nun ölümü ile ilgili PKK'yı kınayamayan TTB, devletimizin ve milletimizin milli çıkarları için Afrin'e yapılan Zeytin Dalı Harekatı'na karşı bildiri yayınlıyor. PKK'nın hiçbir eylemini terör olarak nitelendirmeyen, sürekli çatışma gibi yuvarlak cümleler kuran TTB Merkez Konseyi, gerçek yüzünü bu açıklamayla bir kez daha gösterdi. TTB Merkez Konseyi, bizi temsil etmemektedir. Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olması gereken şu günlerde, birçok ülkeden de destek açıklamaları gelirken Türkiye'de doktorların çatı örgütü olarak kabul edilen TTB'nin açıklamasını kabul etmemiz mümkün değildir. Bu bildiriyi asla kabul etmiyor ve yayınlayanları kınıyoruz. Zira bu operasyon, milletimizin bekası için son derece önemlidir."

Türkiye'nin yanı başında kurulmak istenen terör ordusuna ve terör devletine gereken cevabın Afrin Harekatı'yla verildiğini vurgulayan Per, "Biz, Kayseri Tabip Odası olarak Türk milletinin menfaatine olan her olayın en büyük destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz. Zeytin Dalı Harekatı da devletimiz ve milletimizin bekası için son derece önemlidir. İnşallah ordumuz muzaffer olacak ve teröristleri yok edecektir." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler