1. HABERLER

  2. TEKNO

  3. TÜBİTAK'ta Hiçbir Zaman Para Sıkıntısı Olmaz'
TÜBİTAKta Hiçbir Zaman Para Sıkıntısı Olmaz

TÜBİTAK'ta Hiçbir Zaman Para Sıkıntısı Olmaz'

TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arcaklıoğlu, "Hiçbir zaman para sıkıntısının olmadığı, proje geldiği sürece bir şekilde bütçesinin temin edildiği pozisyonda olduğumuzu belirtmek isterim." dedi

A+A-

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin açılışına katıldı. Arcaklıoğlu, rektörlük konferans salonundaki törende yaptığı konuşmada, TÜBİTAK olarak Ar-Ge destekleri için Türkiye genelinde sunumlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

TÜBİTAK'ın Türkiye'deki Ar-Ge ekonomi sistemindeki alt birimlerini tamamlayıcı desteklerde bulunduğunu anlatan Arcaklıoğlu, bilimsel çalışmayı toplumun geneline yaymak için desteklerinin olduğunu ifade etti.

Stratejik alanlarda çalışmalar yaptıklarını belirten Arcaklıoğlu, "Değişik alanlardaki çalışmalarımızı TÜBİTAK, enstitülerimiz aracılığıyla gerçekleştiriyor. Ar-Ge çalışmaları, proje kültürü eğer devletin en üst seviyesinde kabul görmemiş ve sahiplenme olmamışsa yürümesi, sürdürülebilmesi oldukça zor. TÜBİTAK'a verilen bütçe uzun yıllardır hiç görülmemiştir. Hiçbir zaman para sıkıntısının olmadığı, proje geldiği sürece bir şekilde bütçesinin temin edildiği pozisyonda olduğumuzu belirtmek isterim." diye konuştu.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü de bu merkezin sanayi üniversite iş birliğinde önemli çalışmalar yapacağını kaydetti.

Muhabir: Hakan Furkan, Fatih Sebzeci

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler