1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tüdemsaş'ta Kaynak Eğitimi Başladı
Tüdemsaşta Kaynak Eğitimi Başladı

Tüdemsaş'ta Kaynak Eğitimi Başladı

SİVAS (AA) - Sivas Valiliği, Oran Kalkınma Ajansı ve Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi AŞ (TÜDEMSAŞ) Genel Müdürlüğü iş birliğiyle uygulamalı kaynakçıların eğitim programı kapsamında...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Valiliği, Oran Kalkınma Ajansı ve Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi AŞ (TÜDEMSAŞ) Genel Müdürlüğü iş birliğiyle uygulamalı kaynakçıların eğitim programı kapsamında eğitimler başladı.

TÜDEMSAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, SİDEMİR'de çalışan işçilere, finansmanı ORAN tarafından sağlanan, eğitim programı kapsamında eğitimlerin 10 gün süreceği belirtildi.

Bu kapsamda Tüdemsaş kaynak eğitimi uzman eğitimcileri tarafından işçilere malzeme bilgisi, kaynak kursları, pratik kaynak, kaynak sembolleri gibi birçok konuda eğitim veriliyor.

Kursiyerlere teorik kaynak derslerinin verilmesinin ardından, kaynak yaparken kullandıkları kaynak makinaları anlatıldı.

Bilgilendirmenin ardından kursiyerler kaynak simülasyon merkezine geçerek burada kaynak yaptı.

Kursun sonunda kursiyerler uluslararası kaynakçı belgesiyle yük vagonu imalatı sektörü başta olmak üzere, kaynakçı iş kolunda iş bulma fırsatı doğabilecek.

Eğitimin ardından da yapılacak olan sınavda başarılı bulunan adaylara uluslararası geçerliliği olan kaynakçı sertifikası verilecek.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler