1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Turcas'tan İhale Açıklaması
Turcastan İhale Açıklaması

Turcas'tan İhale Açıklaması

ANKARA (AA) - Turcas Petrol AŞ'nin, Tokat'taki Almus ve Köklüce hidroelektrik santrallerinin özelleştirilmesi amacıyla düzenlenecek ihaleye teklif verdiği bildirildi. Şirketin, Kamuyu Aydınlatma...

A+A-

ANKARA (AA) - Turcas Petrol AŞ'nin, Tokat'taki Almus ve Köklüce hidroelektrik santrallerinin özelleştirilmesi amacıyla düzenlenecek ihaleye teklif verdiği bildirildi.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, "Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait hidroelektrik santrallerin özelleştirilmesi amacıyla ihale edilecek Grup 3 portföy içinde bulunan toplam 117 megavat kurulu güce sahip Tokat ili Almus ve Niksar ilçelerinde bulunan Almus ve Köklüce hidroelektrik santrali ihalesine Turcas Petrol AŞ tarafından ön yeterlilik başvurusu yapılarak teklifte bulunulmuştur." ifadeleri kullanıldı.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, aralarında Almus ve Köklüce'nin de bulunduğu 5 hidroelektrik santralinin 3 grup halinde EÜAŞ tarafından özelleştireceğini duyurmuştu. Hidroelektirk santrallerden Almus 29 megavat, Köklüce ise 90 megavat kurulu güce sahip.

Önceki ve Sonraki Haberler