1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Turistler Beyaz Kapadokya'ya Hayran Kaldı
Turistler Beyaz Kapadokya'ya Hayran Kaldı

Turistler Beyaz Kapadokya'ya Hayran Kaldı

Kar yağışının ardından beyaza bürünen peribacaları arasında gezinti yapan turistler bol bol hatıra fotoğrafı çekti- Çinli turist Wei:- "Türkiye'ye ilk kez geliyorum ve bu yaşıma kadar hiç kar görmemiştim. Kapadokya'nın muhteşem manzarasını ve burada yaşad

A+A-

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin peribacaları, kayadan oyma tarihi manastırları, mağara otelleri ve kaya oluşumlarıyla kaplı vadileriyle ünlü turizm merkezi Kapadokya, kar yağışıyla ayrı bir güzelliğe büründü.

Kentte, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, bölgeyi beyaz örtüyle kaplarken, ortaya çıkan manzara yabancı turistleri kendisine hayran bıraktı.

Güvercinlik Vadisi'ne sabahın erken saatlerinden itibaren tur otobüsleri ile gelen turistler, hatıra fotoğrafı çektirip, vadiye adını veren güvercinlere yem verdi. Uçhisar ve Göreme beldelerinde ise tarihi mekanları ziyaret eden turistler, ATV araçlarla düzenlenen turlara katılarak peribacaları arasında dolaşma imkanı buldu.

Çinli turistlerden Hai Wei (27), AA muhabirine yaptığı açıklamada, karla kaplanan peribacalarının oluşturduğu görsel şölenden çok etkilendiğini ifade etti.

Çin'in güney bölgesinde yaşadığını ve karla ilk kez Kapadokya'da tanıştığını belirten Wei, "Türkiye'ye ilk kez geliyorum ve bu yaşıma kadar hiç kar görmemiştim. Kapadokya'nın muhteşem manzarasını ve burada yaşadığım sürprizi hayatım boyunca unutmayacağım." dedi.

Zheng Jie Min ise birçok ülkeye seyahat ettiğini ancak Kapadokya'da karşılaştığı kültürel, doğal ve tarihi değerlerin hiçbir benzerine rastlamadığını anlattı.

İki gündür bölgede olduklarını aktaran Jie Min, dünkü gezilerinin ardından bugün beyazlar içinde farklı bir manzarayla karşılaştıklarını, bu durumun heyecan verici olduğunu dile getirdi.

Jie Min, "Kapadokya'da karşılaştığım kaya mekanlar ve doğal güzellikler daha önce gittiğim ülkelerin hiçbirinde yoktu. Burası eşsiz güzellikte bir yer. Dünkü gezimizin ardından bugün karla kaplanmış olarak bulduğumuz bu güzellikler heyecan verici." şeklinde konuştu.

Türk insanının sıcak kanlı ve misafirperver olduğunu vurgulayan Chui Zhi Ming da Türkiye'nin hava kirliliğinden uzak temiz doğasını da beğendiğini kaydetti.

Ming, "Türkiye'de hava kirliliği yok, müthiş bir doğası var. Kapadokya'nın manzarası büyüleyici. Ülkeme döndüğümde arkadaşlarıma ve çocuklarıma burayı görmelerini ve Türkiye’ye seyahat etmelerini tavsiye edeceğim." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler