1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Türk Animasyon Filmleri Fransa'da Tanıtılacak
Türk Animasyon Filmleri Fransada Tanıtılacak

Türk Animasyon Filmleri Fransa'da Tanıtılacak

BEBKA, Fransa'da düzenlenecek "Annecy Animasyon Film Festivali"ne katılarak Türkiye'deki animasyon sektörünü anlatacak

A+A-

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), 13-18 Haziran'da Fransa'da düzenlenecek "Annecy Animasyon Film Festivali"ne katılarak Türkiye'deki animasyon sektörünü tanıtacak.

BEBKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'deki çizgi film ve animasyon sektörünün gelişmesine katkı sağlamaya yönelik çalışmalarını sürdüren ve Eskişehir Valiliğinin koordinasyonunda 2 yıldır "Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali"ni düzenleyen Ajans, her yıl farklı ülkelerden 8 binden fazla sektör profesyonelinin bir araya geldiği "Annecy Animasyon Film Festivali"ne katılacak.

BEBKA, festivalde Türkiye'nin ve Eskişehir'in animasyon sektörünü uluslararası piyasaya tanıtacak.

Festivalde Türkiye ve Eskişehir'den animasyon sektöründe faaliyet gösteren firmaların ve üretilen filmlerin tanıtımlarını içeren kataloglar dağıtılacak.

Anadolu Üniversitesi akademisyenlerinin, animasyon öğrencilerinin ve animasyon sektöründen profesyonellerin de katılacağı festivalde, dünyanın farklı ülkelerinden gelen firmalara ve kurumlara Eskişehir ve Türkiye'deki altyapı, insan kaynağı ve üretim potansiyeli aktarılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler