1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Türk Kızılay'ı Çubuk Şubesinden Bayramlık Yardımı
Türk Kızılayı Çubuk Şubesinden Bayramlık Yardımı

Türk Kızılay'ı Çubuk Şubesinden Bayramlık Yardımı

Türk Kızılay'ı Çubuk Şubesi tarafından ilçedeki ihtiyaç sahibi aileler ile Suriyelilere yönelik bayramlık kıyafet ve yiyecek dağıtıldı.

A+A-

ANKARA (AA) - Türk Kızılay'ı Çubuk Şubesi tarafından ilçedeki ihtiyaç sahibi aileler ile Suriyelilere yönelik bayramlık kıyafet ve yiyecek dağıtıldı.

Çubuk Şube Başkanı Selahattin Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahibi tüm ailelere yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.

Yardım kampanyasında Suriyeli mültecileri de unutmadıklarını belirten Koç, şöyle konuştu:

"İlçe halkımızdan başlayarak yardım ulaştırma konusunda herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Kimseyi ayırt etmeden, ötekileştirmeden misafirlerimize de sahip çıkarak herkesin kapısını çalıyoruz ya da merkezimize davet ediyoruz. Kimsesizlerin kimsesi olmak onlarla hayatımızı sürdürmek bizim geleneğimizde vardır. Biz de Kızılay Şubesi olarak bu insani görevimizi yapıyoruz."

Kendilerine her konuda destek olan Türk Kızılay'ı Ankara Şubesi ve duyarlı esnaflara teşekkür eden Koç, "Bayram öncesi 200 aileye gıda yardımı, Suriyeli 80 aileye çocuk malzemesi ve yeni gelen ailelerden 40 aileye de mutfak malzemesi dağıttık. Bunların yanında 500 aileye de kıyafet yardımı yaptık. Allah tüm hayırseverlerimizin yardımını kabul etsin." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler