1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Toraks Derneği Güz Sempozyumu
Türk Toraks Derneği Güz Sempozyumu

Türk Toraks Derneği Güz Sempozyumu

KAYSERİ (AA) - Türk Toraks Derneği Orta Anadolu Şubesi ile Kayseri Aile Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen güz sempozyumu gerçekleştirildi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Türk Toraks Derneği Orta Anadolu Şubesi ile Kayseri Aile Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen güz sempozyumu gerçekleştirildi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türk Toraks Derneği Orta Anadolu Şube Başkanı Prof. Dr. İnci Gülmez, Sabancı Kültür Sitesinde düzenlenen sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, tüm dünyada solunum sistemin hastalıklarının, hastanelere en sık başvurma sebeplerinden biri olduğu belirtti.

Gülmez, "Kış mevsiminde solunum sistemi hastalıklarına bağlı şikayetler önemli oranda artmaktadır. Biz hekimlerin sorumluluğu, istenmeyen sonuçların azaltılması için gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaktır. Bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasının bu sorumluluğun yerine getirilmesi için en önemli araçlardan biri olduğu düşüncesindeyiz. Toplantıda, astım, KOAH, pnömoni, çocuklarda ve erişkinlerde bağışıklık ve tütün konularını ele alacağız." diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise, eğitim ve bilimsel faaliyetlere önem verdiklerini ve bu konuda derneklerle iş birliği yaptıklarını kaydetti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler