1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türk Traktör'den Tarla Günü Etkinliği
Türk Traktörden Tarla Günü Etkinliği

Türk Traktör'den Tarla Günü Etkinliği

TürkTraktör ürettiği traktörleri çiftçilere tanıtmak amacıyla Beypazarı'nda uygulamalı bir etkinliğe imza attı

A+A-

ANKARA (AA) - TürkTraktör, Beypazarı ilçesinde çiftçilere ürettiği traktörleri tanıtmak için uygulamalı tarla günü etkinliği gerçekleştirdi.

İlçenin Oymaağaç Mahallesi yakınlarında düzenlenen programda, çiftçiler 48 beygir gücünden 225 beygir gücüne kadar traktörler ile çeşitli tarım ekipmanlarını kullanarak test etme imkanı buldu.

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinlikte sadece traktör değil, toprak işleme ekipmanlarının da sergilendiğini söyledi.

TürkTraktör'ün sektörün en eskilerinden olduğuna anlatan Özdemir, şunları kaydetti:

"Firmamız tam 62 yıldır Türk çiftçisinin işini kolaylaştırmak üzere çalışmalarda bulunuyor. Çiftçilerin alın terine destek sağlamak üzere onların verimleri ile kazançlarını artırmak için, ihtiyaç duydukları ileri teknolojili traktörleri üretip, uygun koşullarda, geniş servis ağıyla ve yedek parça ile onları modern tarıma yönlendirmenin çabasındayız. Sadece Türk çiftçisi değil, ürettiğimiz traktörler dünyanın 5 kıtasında 130'dan fazla ülkede kullanılmaktadır. Biz bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Yaptığımız bu çalışmalardan dolayı, Türkiye'de yılladır en çok tercih edilen marka olduk."

Özdemir, piyasadaki her iki traktörden birinin TürkTraktör olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Yıllardır bu aktiviteleri, yani tarla günlerini düzenliyoruz. Burada da Beypazarı çiftçisini bilgilendiriyoruz. Çiftçilerimiz, 8 saatini geçirdiği tarlada bizzat traktörlerimizi uygulamalı olarak kullanma, test etme şansı buluyor. Bunun yanında tüm traktörleri ekipmanlarıyla tarlada çift sürerek test ediyorlar. Biz, çiftçilerimizin verimini nasıl artırabileceklerine yönelik gayret gösteriyoruz. Bunun yanında az yakan, ömrü uzun olan ekipmanla da çiftçilerimizi tanıştırmış oluyoruz. Görüldüğü gibi, traktörleri test eden tüm çiftçilerimiz memnun kaldı. Bundan sonra da 63 yerleşim biriminde daha TürkTraktör olarak tarla günü düzenleyeceğiz. Yani çiftçimizi, modern tarımın araç gereçleri ile tanıştırmış olacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler