1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türkçe Konuşan Gişimciler ATB'yi Ziyaret Etti
Türkçe Konuşan Gişimciler ATByi Ziyaret Etti

Türkçe Konuşan Gişimciler ATB'yi Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında, 21 ülke ve özerk bölgeden gelen 45 katılımcı Ankara Ticaret Borsası'nı (ATB)...

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında, 21 ülke ve özerk bölgeden gelen 45 katılımcı Ankara Ticaret Borsası'nı (ATB) ziyaret etti.

ATB'den yapılan açıklamaya göre, katılımcılar, Ankara Ticaret Borsası Et Borsası tesislerini gezdi, Genel Sekreter Eyüp Ömeroğlu’ndan tesislerin işleyişi hakkında bilgi aldı. ATB meclis üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen söz konusu heyet, ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

TOBB ile Dışişleri Bakanlığının işbirliğinde 2005'ten bu yana gerçekleştirilen Türkçe Konuşan Girişimciler Programı ile komşu ülkelerde, Orta Asya'da ve Balkanlar'da yaşayan, Türkçe konuşan girişimcilerle bağların güçlendirilmesi hedefleniyor. Program kapsamında bugüne kadar komşu ve akraba topluluklardan Türkiye'yi ziyaret eden girişimci sayısı 700'ü aştı.

Önceki ve Sonraki Haberler