1. HABERLER

  2. TEKNO

  3. Turkcell Ve Huawei'den İş Birliği
Turkcell Ve Huaweiden İş Birliği

Turkcell Ve Huawei'den İş Birliği

İSTANBUL (AA) - Turkcell ve Huawei, yenilikçi çözümler ortaya çıkarmak için 5G'deki ortak çalışma programlarını da güçlendirerek araştırma geliştirmede kapsamlı bir iş birliğine gidiyor.Turkcell'den...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Turkcell ve Huawei, yenilikçi çözümler ortaya çıkarmak için 5G'deki ortak çalışma programlarını da güçlendirerek araştırma geliştirmede kapsamlı bir iş birliğine gidiyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre Turkcell ile Huawei yeni bir iş birliği yapıyor.

Çin'de Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Kaan Terzioğlu ile Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Liuhongyun tarafından imzalanan Müşteri İş Ortaklığı Mutabakatı çerçevesinde iki şirket, mobil cihazlar ve ultra genişbant teknolojilerinin yaygınlaştığı dönemde yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla ortak araştırma geliştirme faaliyetleri yapılmasını öngörüyor.

İş birliği çerçevesinde toplumun farklı ihtiyaçlarına cevap verecek, video yayıncılığı, nesnelerin interneti ve mobil ödemeler gibi çok farklı alanlarda yenilikçi ürün servisler geliştirilmesi amaçlanıyor.

Turkcell, dijital dönüşümle 5G çağına doğru emin adımlarla ilerlerken, iki marka arasında imzalanan Müşteri İş Ortaklığı Programı, 4,5G'den 5G'ye geçiş sürecindeki fırsatların artmasını ve daha verimli bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaan Terzioğlu, Turkcell'de her zaman yenilikçi teknolojilere yatırım yaptıklarını bildirdi

Dünya sürekli değişirken, kendilerinin geleceğin teknolojilerini geliştirebilmesi için Türkiye'nin hem yazılım, hem de donanım geliştirme kapasitesini artıracak çalışmalar yaptıklarını aktaran Terzioğlu, "Bu noktada dünyanın en güçlü mobil şebekelerinden birisi olan Turkcell 4,5G şebekesi bize müşterilerimiz için daha güçlü servisler geliştirme yeteneği kazandırırken, aynı zamanda ülkemizde yenilikçi ürün ve servisler geliştirmek isteyen tüm girişimcilere de çok önemli fırsatlar sunuyor." ifadelerini kullandı.

Terzioğlu, 4,5G ihalesinde en fazla frekansı almaları da dahil yaptıkları 4,5G yatırımlarının, Turkcell'i 5G yolunda çok önemli bir konuma getirdiğine işaret ederek, "Huawei ile başlattığımız bu iş birliği de hali hazırda devam eden ve 5G'de yaptığımız ortak Ar-Ge çalışmalarını bir adım ileri taşımış oluyoruz. Bizlerin de önemli bir parçası olduğu küresel 5G ekosistemini daha da geliştirmek ve büyütmek için çalışmaya devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Liuhongyun ise şunları kaydetti:

"Bu programın hedefi iş yaşamına özgü diyalogları daha verimli hale getirmek ve yeni iş fırsatlarını birlikte keşfetmektir. Müşteri İş Ortaklığı Programı, müşterilerimizin stratejik hedefleri ile uzun ve orta vadede en iyi iş sonuçlarını almaları için destek sağlamayı amaçlamaktadır."

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler