1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye Darbe Girişimine Karşı Ayakta
Türkiye Darbe Girişimine Karşı Ayakta

Türkiye Darbe Girişimine Karşı Ayakta

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Güler:- "Devletimize ve millet egemenliğine karşı gerçekleştirilen bu darbe girişimini kınıyoruz"

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, bölücü terör örgütü FETÖ/PDY'nin darbe girişimini kınadı.

Güler, yaptığı yazılı açıklamada, millet egemenliğine karşı gerçekleştirilen darbe girişimini reddettiklerini bildirdi.

Oda olarak bu kalkışma girişimini tanımadıklarını, devletin, demokrasinin ve milletin yanında olduklarını belirten Güler, şunları kaydetti:

"Devletimize ve millet egemenliğine karşı gerçekleştirilen bu darbe girişimini kınıyoruz. Çünkü hiçbir ülke darbelerle bir yere varamamış hatta demokrasi, ekonomi, insan hakları ve sosyal politikalar bakımdan çok daha geriye gitmiştir. Ülkemiz bu olumsuz tabloyu 80'li yılların başında yaşamış, o dönemde yaşanan darbe ile adeta yerinde saymış, çok büyük bedeller ödemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin iradesiyle seçilen hükümetimize karşı girişilen bu kalkışma girişimini reddediyoruz. Cumhuriyetimize, demokrasimize, halkımızın iradesine sahip çıkıyoruz. ETO olarak bu kalkışma girişimini tanımadığımızı, devletimizin, demokrasimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu belirtiyoruz."

 

Önceki ve Sonraki Haberler