1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Çankırı Fen Lisesi Açılışı
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Çankırı Fen Lisesi Açılışı

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Çankırı Fen Lisesi Açılışı

ÇANKIRI (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Çankırı Fen Lisesi, düzenlenen törenle öğrenime açıldı.Yeni binanın eğitim öğretime açılması dolayısıyla düzenlenen törende Din...

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Çankırı Fen Lisesi, düzenlenen törenle öğrenime açıldı.

Yeni binanın eğitim öğretime açılması dolayısıyla düzenlenen törende Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni öncülüğünde öğrenciler ve öğretmenlerin dua etmesinin ardından kurban kesildi.

Okul Müdürü Nazır Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni binaya taşınmaları nedeniyle öğrencilerin kurban kestiğini söyledi.

Okul aile birliğinin her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Şahin, "2016-2017 eğitim öğretim yılına yeni binamızda başlıyoruz. Okulumuzun yapılmasında emeği geçen Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizle eğitim öğretim yılı hayırlı, kazasız belasız geçsin diye adak kurbanı kesiyoruz. Öğrencilerimiz açısından da başarılı bir yıl geçmesini temenni ediyoruz. " dedi.

Okulun 10. sınıf öğrencisi Recep Cihan Yeniköse ise, yeni okullarının çok güzel olduğunu belirtti.

Okul bahçesinde kurban kestiklerini dile getiren Yeniköse, "Bu eğitim yılında yeni bir binaya taşındık. İyi bir dönem geçirmek için okulumuzun bahçesinde kurban kesiyoruz." ifadesini kullandı.

Çankırı Süleyman Demirel Fen Lisesi'nin adı, okulun yeni yapılan binaya taşınmasıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Çankırı Fen Lisesi olarak değiştirildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler