1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Türkiye'de Turizm
Türkiyede Turizm

Türkiye'de Turizm

Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü: "Ülke turizminin daha iyi noktalara ulaştırılmasında toplumun tüm kesimlerinin sorumluluğu ve yerine getirmesi gereken görevleri bulunuyor"

A+A-

Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ülke turizminin daha iyi noktalara ulaştırılmasında toplumun tüm kesimlerinin sorumluluğu ve yerine getirmesi gereken görevleri bulunduğunu bildirdi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, ülke olarak sahip olunan zengin kültürel mirasa ilave olarak doğal ve çevresel değerler ile hizmet kalitesinin nitelikli mekanlarda birleştirilmesi ve koruma kullanma dengesi içerisinde turizme kazandırılması sürecinde sağlanan başarı, ülkemizin gerek ziyaretçi sayısı ve gerekse elde edilen gelir açısından dünya genelinde ilk 10 ülke arasında yer almasını sağladığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemiz turizminin daha iyi noktalara ulaştırılmasında toplumun tüm kesimlerinin sorumluluğu ve yerine getirmesi gereken görevler bulunmaktadır. Turistlerin ülkemize geldikleri andan itibaren ulaşım, konaklama, seyahat ve benzeri hizmetleri güvenli, rahat, ekonomik ve konforlu bir şekilde almalarını sağlamak ve bu hizmeti veren birimlerin nitelik, nicelik, ücret, hijyen, güvenlik gibi konularda ilgili her kurum ve kişinin ülkemiz imajına olumlu yönde katkıda bulunmaları ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. Bu nedenle yoğun sezondan önce alınması gerekli tedbirlerin yerine getirilmesi ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, yerel yönetimlere, üniversitelere, odalar ve turizm belgeli tesis ve işletmelere yazılmış olup denetimler de periyodik olarak yapılacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler