1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. "Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması" Cesur Girişimcileri Arıyor
Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması Cesur Girişimcileri Arıyor

"Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması" Cesur Girişimcileri Arıyor

Garanti Bankasının, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisi iş birliğiyle 2007’den beri gerçekleştirdiği "Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması"...

A+A-

Garanti Bankasının, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisi iş birliğiyle 2007’den beri gerçekleştirdiği "Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması" bu yıl 10. kez düzenleniyor.

Garanti Bankası açıklamasına göre, girişimci kadınların başarılarının farkına varmasını, kendilerine inançlarının pekişmesini, hikayelerini daha fazla kadına duyurmasını ve cesaret kazanmasını sağlayan yarışmaya başvurular başladı.

Yarışmada, "Türkiye’nin Kadın Girişimcisi" 30 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. "Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci", "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci" ve "Türkiye'nin Kadın Sosyal Girişimcisi" kategorilerinin galiplerine ise 25 bin TL'lik ödüller verilecek.

Başarılarını duyurmak, diğer kadın girişimcilere rol model olmak isteyen adaylar yarışmaya, "www.kadingirisimciyarismasi.com" sitesi üzerinden ve Garanti Bankası şubelerinden, 31 Temmuz 2016 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

Yarışmaya, Türkiye'de yaşayan ve hakim ortak olduğu işletmenin yıllık cirosu 40 milyon TL'nin altında kalan tüm kadın girişimciler katılabilecek ya da aday gösterilebilecek. Tüm başvurular, risk alma, cesaretli olma, etkin müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama faaliyetlerinde farklılaşma, finansal yapı, yöre ekonomisine katkıda bulunarak fark yaratma, çevreye duyarlı olma, sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler getirme kriterlerine göre değerlendirilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, Garanti Bankası olarak, kadın girişimcileri güçlendirmek üzere başladıkları çalışmaların 10. yılını kutlamaktan gurur duyduklarını belirtti.

Karadere, konuyu ilk gündeme getiren ve farkındalık yaratan banka olarak, kadın bankacılığı adıyla tanımlanan faaliyetlerin öncülüğünü yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Nüfusumuzun yüzde 50'sini oluşturan kadınların eşit oranda katkıda bulunmadığı ekonomimizin, uzun vadede gelişemeyeceği ve nitelik kazanamayacağı gerçeğinden hareketle girişimcileri odağına alan çalışmalara ilk günkü heyecanla devam ediyoruz. 2007'de kadın girişimcileri cesaretlendirmek, rol modellerini kamuoyuyla paylaşıp hemcinslerinin bu işi başarabildiğini göstermek amacıyla hayata geçirdiğimiz yarışmaya, bugüne kadar yaklaşık 31 bin kişi katılma talebinde bulundu. Bu sayı Türkiye’deki kadın girişimcilerin üçte birine ulaştığımızı gösteriyor. Kadınlara yönelik çalışmalarımızın 10. yılında, 10. kez gerçekleştireceğimiz 'Türkiye'nin Kadın Girişimci Yarışması'na, tüm kadın girişimcilerimizi davet ediyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler