1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'UEFA'nın Celtic'e Ceza Girişimi İsrail'i Razı Etme Çabası'
UEFAnın Celtice Ceza Girişimi İsraili Razı Etme Çabası

'UEFA'nın Celtic'e Ceza Girişimi İsrail'i Razı Etme Çabası'

Filistin Futbol Federasyonu Sözcüsü Nasrallah, Celtic ve taraftarlarının Filistin bayrağı açması sonrası UEFA'nın Celtic'e ceza verme girişimini İsrail'i razı etme çabası olarak değerlendirdiklerini bildirdi

A+A-

Filistin Futbol Federasyonu Sözcüsü Teysir Nasrallah, İskoç kulübü Celtic ve taraftarlarının İsrail kulübü Hapoel Beer-Sheva ile düzenlenen karşılaşmada Filistin bayrağı açmasından çok mutlu olduklarını belirtti.

AA muhabirine konuşan Nasrallah, "Celtic taraftarı, Filistin bayrağı açarak bu haklı davada yanımızda olduklarını ifade ettiler. Gerçekten çok mutluyuz. " dedi.

Diğer yabancı dostları da uygun gördükleri her vesilede benzer adımlar atmaya ve Filistin bayrağı açmaya çağıran Nasrallah, "Kulubü ve taraftarlarını tebrik ediyoruz. UEFA'nın Celtic'e ceza verme girişimini İsrail'i razı etme çabası olarak değerlendiriyoruz." diye konuştu.

-Yardım kampanyasında 137 bin sterlin toplandı


İskoçya'nın köklü futbol kulüplerinden Celtic'in taraftar grubu Green Brigade'in (Yeşil Tugay) öncülüğünde, "www.gofundme.com/matchfinepalestine" sayfasında başlattığı yardım kampanyasında bağışlanan paranın Filistinliler için Tıbbi Yardım (MAP) ile Beytüllahim’deki Aida Mülteci Kampı’na eşit olarak paylaştırılması hedefleniyor.

Söz konusu internet sitesinde şu ana kadar yapılan bağışların yaklaşık 137 bin sterlini bulduğu kaydedildi.

Celtic ile Hapoel Beer-Sheva arasında 17 Ağustos'ta yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi elemeleri play-off turu ilk maçında, Celtic taraftarları karşılaşma öncesinde ve esnasında Filistin bayrakları açmıştı. UEFA da olayla ilgili disiplin soruşturması açmıştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler