1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ulaş Kaymakamlığından Öğrencilere Bayram Hediyesi
Ulaş Kaymakamlığından Öğrencilere Bayram Hediyesi

Ulaş Kaymakamlığından Öğrencilere Bayram Hediyesi

SİVAS (AA) - Ulaş Kaymakamlığı, "Biz Bize Yeteriz" adlı proje kapsamında ihtiyaç sahibi 98 öğrenciye, bisiklet, tablet bilgisayar, kıyafet ve ayakkabı hediye etti.Hükümet Konağı önünde...

A+A-

SİVAS (AA) - Ulaş Kaymakamlığı, "Biz Bize Yeteriz" adlı proje kapsamında ihtiyaç sahibi 98 öğrenciye, bisiklet, tablet bilgisayar, kıyafet ve ayakkabı hediye etti.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende konuşan Kaymakam Orhan Altun, ilçe merkez ve köylerinde eğitim gören maddi durumu iyi olmayan 98 öğrencinin kendisine mektup yazarak isteklerde bulunduğunu söyledi.

Öğrencilerin mektuplarında bisiklet, tablet, bayramlık kıyafet ve ayakkabı istediklerini dile getiren Altun, "Biz Bize Yeteriz" adlı sorumluluk projesi çerçevesinde öğrencilere bisiklet, tablet bilgisayar, bayramlık kıyafet ve ayakkabı aldıklarını söyledi.

Altun, Ramazan Bayramı öncesi çocukları sevindirdikleri için çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Ulaş Vali Lütfi Tuncel Ortaokul 8. sınıf öğrencisi Ali Can Yurtseven de "Bisikletim, tabletim yoktu. Ben de diğer arkadaşlarım gibi Kaymakam beye mektup yazdım, isteklerde bulundum fakat hiç beklemiyordum. İsteklerim karşılandı bisikletim, tabletim ve bayramda giyeceğim yeni kıyafetim oldu. Çok mutluyum." diye konuştu.

Açıklamanın ardından öğrencilere hediyeleri verildi.

Törene, Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler