1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum" Projesi Eskişehir'de
"Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum" Projesi Eskişehir'de

"Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum" Projesi Eskişehir'de

Koç Holding'in "Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum" projesi kapsamında Eskişehir'de farkındalık seminerleri düzenlendi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Koç Holding'in "Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum" projesi kapsamında Eskişehir'de farkındalık seminerleri düzenlendi.

Holding açıklamasına göre, Koç Holding, Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum projesini Türkiye'nin dört bir yanına taşıyacak farkındalık seminerlerine devam ediyor. Opet Bayi ve Ülkem İçin Gönüllü Elçisi, Ak Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan'ın organizasyonunda Osmangazi Üniversitesi'nde düzenlenen seminere çok sayıda Koç Topluluğu bayisi ve bölge müdürü katıldı.

Etkinlikte AÇEV yöneticileri Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunu detaylarıyla aktarırken, TAP Vakfı yöneticileri de katılımcılara "İliniz için siz neler yapabilirsiniz? Hangi projelerle ilinizde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda harekete geçebilirsiniz?" soruları ile interaktif bir içerik sundu.

Öte yandan, organizasyon kapsamında Şehit Barış Öztürk Ortaokulu, Melahat Ünügür Ortaokulu ve Şehit Ali Gaffar Ortaokulu'nda da öğrenci ve öğretmenlere yönelik toplumsal cinsiyet eşitliği seminerleri düzenlendi.

 

- "Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ısrar etmeyi sürdüreceğiz"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl, toplumsal cinsiyet eşitliği meselesinin uzun zamandır Koç Topluluğu'nun odağında yer aldığını belirtti.

Kızıl, şunları kaydetti:

"2013 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde kurulan İş'te Eşitlik Platformu'na üyeliğimizin ardından, HeForShe hareketinin Türkiye'deki destekçisi olduk. Hemen ardından da Ülkem İçin projesinin 2015 - 2017 yılı temasını 'Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum' olarak açıkladık. Bir yılı aşkın süredir, yoğun bir şekilde sürdürdüğümüz farkındalık eğitimleriyle 14 ili ziyaret ettik.

Şirketlerimizde farkındalık seminerlerimiz devam ediyor. Türkiye'nin dört bir yanında ise Ülkem İçin elçisi gönüllü bayilerimizin organizasyonlarıyla toplumsal cinsiyet eşitliği seminerlerimizi yaygınlaştırıyoruz. Güçlü bayi ağımız bu yoldaki en büyük destekçilerimiz arasında yer alıyor. 2015 yılından bu yana AÇEV ve TAP Vakfı iş birliğinde sürdürdüğümüz farkındalık seminerleri ile 65 bine yakın kişiye ulaştık. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ısrar etmeyi ve zihinlerdeki değişimi sağlayacak farkındalık çalışmaları için sorumlulukla çalışmayı sürdüreceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler