1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Üniversite Öğrencilerinden Şehitlik Ziyareti
Üniversite Öğrencilerinden Şehitlik Ziyareti

Üniversite Öğrencilerinden Şehitlik Ziyareti

Aksaray Kredi Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrenciler, Aksaray Şehitliği'ni ziyaret ederek, şehitlere dua etti

A+A-

Aksaray Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Müdürlüğü'nde kalan öğrenciler, Aksaray Şehitliği'ni ziyaret ederek, şehitlere dua etti.

Aksaray KYK Müdürü Mahmut Danayiyen öncülüğünde yurtta kalan ve Aksaray Üniversitesi'nde okuyan kız ve erkek öğrenciler, Aksaray Şehitliği’ni ziyaret etti.

Yakın zamanda şehit olan Sinan Kunduracı'nın kabrini ziyaret eden öğrenciler, şehitler anısına okudukları Kur'an-ı Kerim'in hatim duasını Kunduracı'nın kabri başında yaptı.

Danayiyen yaptığı konuşmada, yurtta kalan öğrencilerle şehitlere Hatmi Şerifler getirdiklerini belirterek, "Daha sonra Aksaray’da kısa süre önce şahadet şerbetini içen Sinan Kunduracı kardeşimizin ailesini ziyaret ederek, acılarını paylaştık." dedi.

Öğrenciler, şehit Sinan Kunduracı'nın ailesini ziyaret ederek, şehidin anne ve babasına "Vatan Size Minnettardır" temalı Sinan Kunduracı anısına yaptırdıkları tabloyu hediye etti.

Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette, şehit anne ve babasının elini öpen öğrenciler, "Bizler de sizlerin evladıyız. Sinan bizim kardeşimiz, bizi de evladınız yerine koyun. Size minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah, o mertebeyi bizlere de nasip etsin. Vatan sağ olsun." şeklinde duygularını dile getirdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler