1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Üniversitede "Darth Vader" Ve "John Snow"lu Eylem
Üniversitede Darth Vader Ve John Snowlu Eylem

Üniversitede "Darth Vader" Ve "John Snow"lu Eylem

Akdeniz Üniversitesinde bütünleme sınavlarının kaldırılmasını protesto eden ve aralarında "Yıldız Savaşları"nın kahramanı "Darth Vader" kostümü giyen bir öğrencinin de bulunduğu grup, eylem yaptı

A+A-

Akdeniz Üniversitesinde bütünleme sınavlarının kaldırılmasını protesto eden ve aralarında "Yıldız Savaşları" filminin kahramanı "Darth Vader" kostümü giyen bir öğrencinin de bulunduğu grup, eylem yaptı.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde buluşan bir grup öğrenci, rektörlük tarafından bütünleme sınavlarının kaldırılmasına tepki gösterdi. Aralarında "Yıldız Savaşları" filminin kahramanı "Darth Vader" kostümü giyen kişinin de bulunduğu grup, "Darth Vader ölmedi, bütünleme için savaşıyor" diye slogan attı.

"John Snow geri geldi 'büt'ler de gelecek"
Protestoda Game of Thrones dizisinin sevilen karakterine de gönderme yapan gençler, Rektörlük binasına kadar ellerinde "John Snow geri geldi 'büt'ler de gelecek", "Büt'ünü seven defansa gelsin" yazılı pankartlar taşıdı. Yerleşke içindeki diğer öğrenciler de alkışlarla gruba destek verdi.

Rektörlük önüne gelen öğrencilerin, binaya girmemesi için özel güvenlik görevlileri ve çevik kuvvet ekipleri barikat oluşturdu. Grup içinden seçilen iki kişi, bütünleme sınavlarının yapılmasını isteyen dilekçeleri vermek üzere rektörlüğe girdi. Grup, dilekçelerin verilmesinin ardından dağıldı.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler