1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vakıf Emeklilik’in Fon Büyüklüğü 4 Milyar Tl’yi Aştı
Vakıf Emeklilik’in Fon Büyüklüğü 4 Milyar Tl’yi Aştı

Vakıf Emeklilik’in Fon Büyüklüğü 4 Milyar Tl’yi Aştı

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Obalı:- "2016 yılının 6 aylık döneminde 4 milyar liralık fon büyüklüğünü aştık. 2016 yılında da sektörün üzerinde büyümeye devam ediyoruz"

A+A-

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, 2016 yılının 6 aylık döneminde 4 milyar TL'lik fon büyüklüğünü aştıklarını belirterek, 2016 yılında da sektörün üzerinde büyümeye devam ettiklerini söyledi.

Vakıf Emeklilik'ten yapılan açıklamaya göre, bireysel emeklilik sektöründe faaliyet gösteren Vakıf Emeklilik, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 17 Haziran 2016 tarihli verilerine göre 431 milyon TL’lik devlet katkısıyla birlikte 4 milyar TL’lik fon büyüklüğünü aştı ve 422 bin katılımcı sayısına ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Obalı, 2016 yılında da sektörün üzerinde büyümeye devam ettiklerini bildirerek, ilk yarı yıl performanslarının da yıl sonu hedefleriyle uyumlu olduğunu belirtti.

Obalı, "Devlet katkısı dâhil fon büyüklüğünde 4 milyar TL’yi aşmış bulunuyoruz. Mevcut katılımcı sayısı ve katkı payında da pazar payı hedeflerimizi gerçekleştirerek, fon büyüklüğündeki başarımızı perçinleyeceğimize inanıyoruz." ifadesini kullandı.

Vakıf Emeklilik olarak emin adımlarla büyüdüklerini dile getiren Obalı, “2016 yılında 5 milyar TL’lik fon büyüklüğünü geçmek, katılımcı sayımızı artırmak ve katkı payındaki artışımızı yükselen bir ivme ile sürdürmek istiyoruz. Pazar payımızın da yüzde 8,5’e ulaşmasını hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler