1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Vali Canbolat: Operasyonlarda Hiçbir Sorun Yaşanmadı
Vali Canbolat: Operasyonlarda Hiçbir Sorun Yaşanmadı

Vali Canbolat: Operasyonlarda Hiçbir Sorun Yaşanmadı

Konya Valisi Canbolat, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığındaki operasyonların, hiçbir sorun yaşanmadan yetkili mercilerce yapıldığını ve gerekli her türlü tedbirin alındığını bildirdi

A+A-

KONYA (AA) - Konya Valisi Yakup Canbolat, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığındaki operasyonların, hiçbir sorun yaşanmadan yetkili mercilerce yapıldığını, iddia edildiği gibi şehit verilmediğini açıkladı.

Canbolat yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medyada yer alan asılsız haberlerde 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığında yapılan operasyonlarda meydana gelen olaylarda şehitler verdiğimiz yönünde iddiaların yer aldığını hatırlattı.

Asılsız haberlere itibar eden vatandaşların 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığına toplu hareket ederek olumsuzlukların yaşanmasına, karayollarının tıkanmasına ve izdihama sebep olduğunu vurgulayan Canbolat, şunları kaydetti:

"Değerli Konyalı hemşehrilerim, bu asılsız haberlere ve provokatörlere itibar edilmemesini, vatan haini çetelerin kalkıştığı darbe girişimine destek vermeyen, bizimle birlikte hareket eden askerlerimize karşı galeyana gelmeden sağduyulu hareket edilmesini sizlerden önemle istirham ediyorum. Demokratik tepkilerimizi Mevlana Meydanı ve Hükümet konağı önünde göstermeye dikkat ve gayret edelim."

Canbolat ayrıca, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığındaki operasyonların, hiçbir sorun yaşanmadan yetkili mercilerce yapıldığını ve gerekli her türlü tedbir alındığını kaydetti.


 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler